Google, görüntülü görüşme imkanı sunan Meet uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Google Meet ‘e eklenen yenilikle birlikte artık görüşmeler esnasında ekran paylaşımı yapılırken web bildirimlerinin içeriği gizlenecek. 

2020 yılı yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve tedbirleri sebebiyle evden çalışmaya, eğitim görmeye ve sosyalleşmeye başladık. Bu bağlamda hem eğitim hem de işlerimizi çevrim içi yürüttüğümüz bir dönem oldu. Görüntülü görüşme ve konferans imkanı sunan uygulamaların da kullanımını çok ciddi derecede artış gösterdi. Zoom ve Skype gibi Google’ın görüntülü konferans imkanı sunan Meet uygulaması eskisinden çok daha fazla tercih edildi. Şirketler bu bağlamda kullanıcı sayısını artırmak ve deneyimi yükseltmek adına platformlarına pek çok özellik eklediler. 

Görüntülü toplantılar ve görüntülü dersler derken pek çok kişi bu dönemde uygulama fark etmeksizin ekranlarını paylaşmaya başladı. Ancak ekran paylaşımı artarken kullanıcıların başına gelen kazalar ya da istenmedik durumların artması da insanları farklı özelliklere ihtiyaç duymasına olanak tanıdı. Google da bu durumu göz önüne alarak Meet uygulamasına bir yenilik eklediğini açıkladı. 

Google Meet ‘de ekran paylaşımı yapılırken web bildirimlerinin içeriği görülmeyecek

Google, ekran paylaşımı yapıldığı anlarda kullanıcıların başına gelen bildirim kazalarından kurtulmaya imkan tanıyacak. Meet’e eklenecek yeni özellikle birlikte ekranını paylaşan kullanıcıların Chrome web bildirimleri otomatik olarak gizlenecek. Google, özelliğin Chat, e-posta ve üçüncü taraf web sitelerinden gelen bildirimlerin de bu güncellemeye dahil olacağını belirtti. Bildirimlerin ekran paylaşımı durdurulduğunda ise tüm bildirimlerin görüntülenebileceği açıklandı.

Meet’e eklenen web bildirimlerinin içeriğinin gizlenmesi özelliğinin yönetici kontrolünde olmadığını belirten Google, yeni güncellemenin 25 Ocak’ta yayınlandığını ancak tüm kullanıcıların erişmesinin üç gün içinde tamamlanacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir:

Google, Giyilebilir Teknoloji Şirketi Fitbit’i Resmen Satın Aldı

Google, Android 12 ile Çift Dokunma Özelliği Getirebilir

Tüm yüzeylerde çalışan mouse: Logitech kablosuz mouse MX Anywhere 3 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz