Zomato ’nun ikinci kez Türkiye ’den çekilme kararı aldığı ifade ediliyor. Restoran rehberi olarak anılan girişimin Türkiye pazarında yaşadığı sıkıntılar sebebiyle ülkeden çekileceği aktarıldı. 

Kullanıcılarına restoranların menüsü, fiyatları, müşteri yorumları gibi çeşitli bilgiler veren hem uygulama hem de internet üzerinden erişim sağlanan Zomato’nun Türkiye’den çekilme kararı aldığı söyleniyor. Restoran rehberi olmasının yanı sıra son dönemlerde online yemek siparişi hizmetine de başlayan platform iddialar doğruysa ikinci kez Türkiye’den çekilmiş olacak. Şirket daha önce 2017 Mayıs’ta ülkemizden çıkmış ancak bir sene sonra 2018 Aralık’ta yeniden hizmet vermeye başlamıştı. Geçen bu iki senenin ardından şirketin yeniden kapatma kararı aldığı söyleniyor.

Zomato, Türkiye ’den piyasada yaşanan sıkıntılar sebebiyle çıkıyor

Ortaya atılan ve güvenilir kaynaklardan elde edildiği belirtilen bilgiler Zomato’nun bir kez daha ülkemizden çıkacağını gösteriyor. Zomato ‘nun Türkiye pazarından çekilmesinin en önemli sebebinin ise paket servis piyasasında yaşanan sıkıntılar olduğu belirtiliyor. 

Şirket 2017 yılında Türkiye’deki yemek sektöründe yaşanan karışıklıklar ve Türk lirasının değer kaybetmesi yüzünden pazardan çekildiğini açıklamıştı. Zomato, şimdi ise konuyla alakalı henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. 

“Çalışanlarını mağdur etmek istemeyen Zomato çeşitli önlemler aldı”

Zomato’nun Türkiye’den çekilirken çalışanlarını ve iş ortaklarını mağdur etmemek için çeşitli önlemler aldığı ifade ediliyor. Bu bağlamda 300 kişilik bir ekibinin bulunduğu Türkiye pazarından çekilen şirketin ne gibi tedbirler aldığı ise henüz bilinmiyor. 

Türkiye pazarından çıkacağı iddia edilen şirketin global olarak ise faaliyetlerine devam edeceği aktarılıyor. Konuyla alakalı gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Getir, İnternet Sitesi Üzerinden de Yemek Siparişi Almaya Başladı! 

İstanbulkart Sahipleri, ‘MultiNet’ Yemek Kartı Geçen Her Noktada Ödeme Yapabilecek  

Yemeksepeti’nden Görme Engellilere Özel “Erişilebilirlik” Entegrasyonu

Tüm yüzeylerde çalışan mouse: Logitech kablosuz mouse MX Anywhere 3 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz