google-mesajlar-icin-mesaj-planlama-ozelligi-geliyor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Google, kısa bir süre önce dağınıklığı azaltıp daha düzenli bir deneyim sunmak için mesajları kategorize etme özelliğini sunduğu haberleşme uygulaması Google Mesajlar için mesaj planlama özelliği ile yeniliklerine devam ediyor. 

Teknolojinin dev markalarından Google, mesajlaşma uygulamasına verimliliği arttıran bir takım yenilikler getirmeye devam ediyor. Mesajları kategorize etme imkanından sonra Google Mesajlar için mesaj planlama özelliği de şirket tarafından geliştiriliyor. Bu özellik, ilk defa “@besaireddy” adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedildi ve kullanıcı, takipçileriyle paylaştığı ekran görüntülerinde Google Mesajlar’daki iletilerin kolayca planlanabildiğini detaylı bir şekilde gösterdi.

Whatsapp Messenger ve Facebook Messenger gibi uygulamaların popülaritesini yakalamak isteyen Google, mesajlaşma uygulamasına getirdiği bu yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve popüler mesajlaşma uygulamalarıyla rekabetinde güçlü bir yere gelmeyi hedefliyor.

Google Mesajlar İçin Mesaj Planlama Özelliği İle İleri Tarihli İleti Planlanabiliyor

google-mesajlar-icin-mesaj-planlama-ozelligi-geliyor

Twitter kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüleri, Google Mesajlar’ın yeni mesaj planlama özelliği hakkında oldukça detaylı ipuçları içeriyor. Kullanımı oldukça basit görünen bu özellik, hazırlanan mesaj için “Gönder” butonuna basıldığında kullanıcının karşısına çıkıyor. Kullanıcılar, bu seçeneği kullanarak mesaj planlamak için tarih ve gün seçimi yapabiliyor ve mesajlarının tam olarak istedikleri gün ve saatte alıcıya iletilmesini sağlayabiliyor. Uygulama, hızlı programlama maksadıyla kullanıcılara önceden tanımlanmış belirli gün ve saat programlamalarını birer seçenek olarak sunuyor. Ancak kullanıcılar bunları kullanmayarak özelleştirilmiş bir tarih ve saat seçebiliyorlar.

Google Mesajlar’da planlanmış olan mesajlar, sohbet kısmında yanlarında bir saat simgesiyle görünecek ve mesajların altında “Planlanmış mesaj” ibaresi yer alacak. Kullanıcılar, bu mesajlara dokunarak içeriğin ve programlamanın güncellemesini, mesajın hemen gönderilmesini veya isterlerse mesajın tamamen silinmesini tercih edebiliyorlar. Bu özelliğin kullanımı henüz bütün kullanıcılara sunulmadı ancak Google Mesajlar uygulamasına ait APK’nın bu özellik için bir kod içerdiği tespit edildi. Bu gelişmeler doğrultusunda özelliğin önümüzdeki haftalarda daha çok kullanıcıya sunulması bekleniyor. Ayrıca bu özellik, normal metin mesajlarıyla çalışıyor ve uygulamadaki bazı özelliklerden farklı olarak RCS gerektirmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz