google mesajlar emoji
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Google, Mesajlar uygulamasına yeni bir özellik ekliyor. Geliştiriciler Mesajlar uygulamasının beta sürümünü güncelledi. Yeni gelen güncellemeden sonra kodları inceleyen başka geliştiriciler, Google Mesajlar ‘da emoji ile yanıt verilebileceğini ortaya çıkardı.

WhatsApp, Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra birçok anlık mesajlaşma uygulaması bulunuyor. Üçüncü parti uygulamaları olan bu platformlara ek olarak Apple ‘iMessage’’ Google ise ‘Mesajlar’ adlı anlık mesajlaşmaya olanak sağlayan uygulamaları bünyelerinde bulunduruyorlar. 

Ortaya çıkan yeni kodlar Apple’ın sadece iPhone sahiplerinin kullanabildiği iMessage uygulamasında bulunan bir özelliğin artık Mesajlar uygulamasına da ekleneceğini ortaya çıkarmış oldu. Google’ın Mesajlar uygulaması tüm akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılabilir olduğunu da belirtmek gerek. 

Google ve Apple arasında yıllardır aratarak devam eden rekabet iki teknoloji üreticisini de büyük ölçüde etkiliyor. Şirketler kimi zaman uygulamalarının benzerliğiyle anılırken kimi zaman da uygulamaları yine birbirlerinden kopyaladıkları iddialarıyla gündeme yerleşiyor.

Google Mesajlar ’a emoji ile yanıt verebilme özelliğinin eklenecek olması da yine benzer bir durumun söz konusu olduğu gösteriyor. Google, Apple’ın çok uzun zamandır iMessage’da bulunduğu bir özelliği Mesajlar uygulamasına ekleyecek olması da yine aynı tartışmayı ortaya çıkarmış oldu.

Mesajlara emojiyle reaksiyon verilebilecek

mesajlara emojiyle reaksiyon verilebilecekGoogle geliştiricileri, Play Store’daki beta testi programında bulunan kullanıcılar için Mesajlar uygulamasının beta sürümünü güncellediler. Mesajlar uygulamasının beta programında bulunan geliştiriciler ise güncellemeyi inceledikten sonra Google’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığını fark ettiler. Google Mesajlar’a tıpkı iMessage’da olduğu gibi emojiyle tepki verebilme imkanı geleceği aktarıldı.

iPhone kullanıcılarının iMessage’da hali hazırda erişebildiği bir özellik olan mesajlara emojiyle reaksiyon verebilme özelliği yeni beta sürümünde Google Mesajlar’da da olacağını ortaya koyuyor.

iMessage uygulamasında gelen bir mesajın üzerine basılı tutulduğunda ortaya bir menü çıkıyor. Mesaja basılı tutulduğunda ortaya çıkan menüde kullanıcılar mesajı beğenmek, onaylamak ve reddetmek gibi çeşitli durumlarda kullanılabilen çeşitli simgeler çıkıyor. Apple’ın uzun zamandır bünyesinde bulundurduğu bu özellik ilerleyen dönemlerde Google’ın Mesajlar uygulamasında da kullanılabilecek.

Google’ın şu an için beta sürümünde test ettiği özelliğin Mesajlar uygulamasına ne zaman ekleneceği ve kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor. 

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Google Asistan, artık tarayıcıdaki metinleri sesli okuyabiliyor

Google Play Store en fazla zararlı yazılım içeren ikinci mağaza