Google, uygulama mağazası Play Store ’da uygulamaları karşılaştıran yeni bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar aynı kategoride bulunan uygulamaları belli kıstaslara göre kıyaslamaya yarayacak. Google Play Store’da denenen özelliğin hem kullanıcıları hem de geliştiricileri memnun edeceğe benziyor.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Google, Play Store’da yeni bir özelliği test ediyor. Google Play Store’da kullanıcıların aynı kategorideki uygulamaları karşılaştırmasına olanak tanıyan özellik yeni alternatifler sunacak. Bunun yanı sıra uygulama karşılaştırma özelliğinin geliştiriciler için de oldukça faydalı olacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda geliştiriciler daha fazla kullanıcıya erişebilir. 

Google Play Store ’da test edilmeye başlanan uygulama karşılaştırma özelliği, 22.4.28 isimli sürümde görüldü. Play Store’da uygulamalar arasında gezinirken sayfanın alt bölümüne eklendiği görülen özellik, aynı kategorideki uygulamaları belirli kıstaslarla karşılaştırmaya olanak tanıyor. Kullanıcılar, yeni özellik ile birlikte hangi uygulamanın kendisi için daha kullanışlı olduğunu bu şekilde anlayabiliyor. 

Play Store ‘daki özellik aynı kategorideki uygulamalar için geçerli olacak

Uygulama karşılaştırmaya olanak tanıyan yeni özelliğin şu an için video oynatma uygulamaları ile çalışabildiği görülüyor. Google Play Store’da test edilen özelliğin detaylarına inildiğinde ise, kullanıcılara önemli avantajlar sağlayacağı söylenebilir. Karşılaştırma listesinde, çevrimdışı oynatma yapabilme, hangi video kalitelerini desteklediği ve kullanım kolaylığı gibi kriterlerin karşılaştırıldığı görülüyor. Google’ın yeni özelliği sadece video oynatma uygulamaları için geçerli olmayacak. Kullanıcılar değişik kategorilerdeki uygulamalar için de karşılaştırma kriterlerine ulaşabilecek.

Şirketin yeni özelliğini hangi kriter ve kıstaslara dayanarak kullanıldığı henüz bilinmiyor. Ancak kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle bu kıyaslamaları yaptığı düşünen Google’ın yeni özelliğinin geliştiriciler için pek etik olmayacağı düşünülüyor. Bu noktada her geliştiricinin en kullanışlı uygulamanın kendisininki olduğunu ileri sürebileceği belirtiliyor. Google’ın Play Store’da uygulama karşılaştırma özelliğinin şu an için test edildiği biliniyor. Ancak şirketin özelliği tüm kullanıcılarına ne zaman sunacağı hakkında yapılan bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

AppStore, Yılın İlk Yarısında Oyun Kategorisinden Google Play Store’a Göre Yüzde 52 Daha Fazla Gelir Elde Etti

Google Play Store, Önceden İşaretlenen Uygulamalar İçin Otomatik İndirme Özelliği Getirebilir 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz