NASA, uzayın derinliklerinden gelen sesleri paylaştığı bir oynatma listesi oluşturduğunu duyurdu. NASA, Cadılar Bayramı için oluşturduğunu duyurduğu uzay sesleri içeren korku temalı listesini SoundCloud’tan paylaştı.

NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi), resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, uzayın derinliklerinden gelen sesleri ve verilerini baz alarak oluşturduğu bir oynatma listesi oluşturduğunu duyurdu. 

Oynatma listesinde bulunan tüm seslerin uzaydan geldiği belirtildi. Korkutucu ve gergin sesleri içeren oynatma listesini, NASA: “Korkutmak istemedik. Bu sadece bizim yeni @SoundCloud oynatma listemiz, muhteşem evrenimizin tüm gıcırtılarını ve uğultularını yakalıyor ve hepsini sizinle paylaşmak istiyoruz! Bu #NASAHalloween, uzayın en derin derinliklerine girin” ifadeleriyle paylaştı. 

NASA’nın 31 Ekim Cumartesi günü çeşitli etkinliklerin düzenlenmesine olanak tanıyan seküler bir kutlama halini alan Cadılar Bayramı için derin uzaydan elde edilen ses ve verileri SoundCloud listesi halinde paylaştı. Uzayın derinliklerinden gelen sesler, Cadılar Bayramı konseptine uygun olarak oldukça korkutucu. 

NASA’nın Chandra X-ray Gözlemevi’nden Mars’ta bulunan keşif aracı InSight’a kadar farklı uzay araçlarıyla kaydedilen sesler ve veriler birleştirilerek oluşturan oynatma listesinde, hem verilerin ses dönüştürülmüş hali hem de direkt olarak kaydedilen sesler yer alıyor. 

NASA’nın Cadılar Bayramı için özel olarak oluşturduğu müzik ve ses oynatma listesinde toplamda 14 farklı parça bulunuyor. Uzayın derinliklerinden gelen sesleri içeren oynatma listesinde gezinen kullanıcılar, dinlediği sesin hangi uzay aracından ya da ekipmanından, nerede elde edildiğini öğrenebiliyor. 

NASA’nın 31 Ekim Cumartesi kutlanacak olan Cadılar Bayramı için yayınladığı, uzayın derinliklerinden gelen ses ve verilerin yer aldığı SoundCloud oynatma listesine dileyen kişiler buradaki bağlantıya tıklayarak erişim sağlayabilir.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

NASA, Salda Gölü ve Jezero Krateri’nin Benzerliğine Dikkat Çektiği Bir Paylaşım Yaptı

Uluslararası Uzay İstasyonu sayesinde uzayda marul yetiştirildi

Nokia, NASA İş Birliğiyle Ay’da 4G Şebekesi Kuracağını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz