Cuma, Ekim 22, 2021
Ana SayfaDijitalGoogle Telefon Uygulamasında Kullanıcılar Aramaları Açmadan Nereden ve Neden Yapıldığını Görebilecek

Google Telefon Uygulamasında Kullanıcılar Aramaları Açmadan Nereden ve Neden Yapıldığını Görebilecek

Teknoloji üreticisi Google’ın Telefon uygulamasına eklediği yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık şirketlerin onları neden aradıklarını aramayı yanıtlamadan öğrenebilecek. “Doğrulanmış Aramalar” olarak isimlendirilen yeni özellik elbette ki sadece Google tarafından onaylanmış numaralar için geçerli olacak.

ABD merkezli Google, Telefon uygulamasına eklediği yeni özellik sayesinde Google tarafından onaylanmış numaralar için geçerli olacak yeni bir özelliği kullanıcı hizmetine sundu. Doğrulanmış Aramalar ismiyle anılan özellik sayesinde bir kullanıcı gelen aramaları; arayan şirketin adı, logosu ve arama sebebini çağrıyı açmadan görebilecek. 

Aramayı yanıtlamadan, şirketlerin neden aradığı öğrenebilecek

Google Telefon uygulaması bünyesine eklenen “Doğrulanmış Aramalar” özelliği sayesinde birçok kullanıcı istemedikleri bir çağrıyı açmak zorunda kalmayacak. Bunun yanı sıra neden arandıkları hakkında henüz aramayı cevaplamadan bilgi sahibi olabilecekler. Ancak “Doğrulanmış Aramalar” sadece Google’ın onayladığı işletmeler tarafından kullanılabilecek. Eğer şirketler Google’ın belirttiği şartların hepsini sağlar ve onay alırsa, kullanıcılar telefonlarına gelen çağrıda işletmenin logosunu, adını ve neden aradığını öğrenebilecek. 

Google Telefon uygulamasına eklenen yeni özellik sayesinde farklı birçok firmadan tanıtım amaçlı aranan kişiler aramayı yanıtlamakla uğraşmadan neden arandığı bilgisine erişebilecek. Ya da yapılacak bir ödeme unutulduğunda kullanıcı, aramada yer alan bilgi sayesinde bu durumdan haberdar olacak. Doğrulanmış Aramalar kullanıcılara aramalarını daha kolay takip etmelerine olanak tanıyacak.

Google, Telefon uygulamasına ekleyeceği Doğrulanmış Aramalar için açıklama yaptı

Telefon uygulamasına eklenen yeni özellik hakkında Google, bazı açıklamalarda bulundu. Şirket, özelliğin anlık olarak çalışan bir sisteme sahip olduğunu dile getirdi. Yapılan açıklamaya göre; bir işletme arama ile alakalı gereken bilgileri Google sunucularına aktardığında söz konusu bilgiler kullanıcıya aktarılmış olacak. Şirketin araması bittiğinde ise Google sunucuları şirketten gelen arama bilgilerini silecek. 

Google Telefon ‘a eklenen Doğrulanmış Aramalar özelliğini kullanıcılar isteseler dahi şu an için devre dışı bırakamıyor. Ancak birçok kullanıcının söz konusu özellikten memnun olduğu bildiriliyor. Çünkü işletmelerden gelen bazı aramalar bazen can sıkabiliyor. Genellikle reklam ve tanıtım amacıyla arama alan kullanıcılar, yeni özellik sayesinde zamanlarının boşa gitmesinin önüne yeni özellikle geçebilecek. 

Şu an için kısıtlı bir işletme grubuyla çalıştığı bilinen Google’ın ilerleyen dönemlerde bu grubu genişleteceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Chrome, Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Kazanıyor

Google Fotoğraflar ‘ın Tasarımı Değişiyor!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR