samsung-tv-kumandasi-eco-remote-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung, yeni televizyon kumandasının özelliklerini paylaştı. Samsung TV kumandası, radyo frekansı ile şarj olabilecek.

CES fuarı ile birlikte teknoloji şirketleri, geliştirdikleri yeni ürün ve teknolojileri tüm dünya ile paylaşıyor. Bununla birlikte Samsung, yeni televizyonlarının yanında ilginç yeni kumandasını da paylaştı.

Samsung, CES 2021 döneminde güneş enerjisi ile şarj olabilen Eco Remote kumandasını tanıtmıştı. Şirket, bugün ise radyo frekansı ile şarj olabilen TV kumandası modelini tanıttı. Bu noktada yönlendiricilerden radyo dalgaları dönüştürerek, kumandanın şarj olmasını sağlıyor.

samsung-kumanda-teknosafari

Yeni Eco Remote, radyo frekanslarını toplamanın yanı sıra hem iç hem de dış mekan ışığından da şarj edilebiliyor. Buna ek olarak USB-C bağlantı girişi de, yine şarj için kullanılabiliyor. Samsung, bu yıl The Frame, Serif ve Sero gibi TV modellerine uyum sağlaması açısından kumandayı beyaz renkte sunacak.

Orijinal kumandada olduğu gibi Samsung, yeni kumandası ile AAA pillerin kullanılmamasını istiyor. Bu kapsamda güneş enerjisi ile çalışan pillere geçildiği taktirde, 7 yıl boyunca 99 milyon pilin atılmasını önleyeceği ön görülüyor.

Samsung, geçtiğimiz dönemlerde de kumandanın sarsılması ile oluşan kinetik enerjiden, mikrofon sesleri alındığında oluşan titreşimden ve benzeri teknolojilerden şarj edilmesi üzerinde çalışmıştı. Ancak bu çalışmalar henüz net bir sonuç verebilmiş değil.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz