Okuma Süresi
2 dakika

Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Vatandaşların bölgelerindeki koronavirüs dağılımını takip edebildiği uygulamaya maske talep etme özelliği eklendi. Vatandaşlar artık Hayat Eve Sığar uygulamasında maske temin edebilecek.

Yaklaşık iki hafta önce ülkemiz vatandaşlarına sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması, vatandaşların koronavirüs takibi yapabilmesi ve salgının yayılımının kontrol edilebilmesi için geliştirilmişti. Vatandaşların bulundukları bölgede koronavirüs risk yayılımını takip edebildiği ve koronavirüs ile alakalı bilgilendirmelerin bulunduğu uygulamaya yeni bir özellik eklendi. Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla geliştirilen uygulamada artık vatandaşlar ücretsiz maske taleplerini Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden gerçekleştirebilecekler. Kullanıcılar uygulama sayesinde artık haftalık maske taleplerini uygulamada oluşturup maske kodlarını alabilecek. 

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını ile alakalı bilgilendirmelerin yapıldığı Hayat Eve Sığar uygulaması önemli bir işlevsel özellik kazandı. Ülkemizde 20 yaş üstü ile 65 yaş altındakileri vatandaşlara haftalık ücretsiz 5 maske dağıtılıyordu. Söz konusu maskelerin dağıtımında ve talebinde yaşanan sıkıntılar ise, vatandaşların ücretsiz maske temin etmesini oldukça zorlaştırıyordu. Söz konusu durum da göz önüne alındığında Hayat Eve Sığar uygulaması ile bu durumun kolaylaşacağı düşünülüyor. 

 Hayat Eve Sığar uygulamasında ücretsiz maske siparişi ile kullanıcılar maske koduna çok daha kolay ulaşacak. Uygulama içerisinde yer alan ücretsiz maske kodu sayesinde kullanıcılar pratik bir şekilde eczaneler üzerinden ücretsiz maskelerini temin edebilecek. 

Hayat Eve Sığar uygulamasında maske siparişi nasıl verilir?

iOS ve Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda kullanılabilen Hayat Eve Sığar uygulamasında maske talebinde bulunmak oldukça kolay. Ancak öncelikle kullanıcıların uygulamanın en üst sürümüne sahip olmaları gerekiyor. Sonrasında ise “Sağlık Durumu” sekmesinde bulunan “Maske Talep Et” butonuna tıklayıp haftalık maskeler talep edilebiliyor. Kullanıcılar maske kodları oluştuğunda ise eczaneye gidip maskelerini alabiliyor. 

Hayat Eve Sığar Uygulaması nedir?

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, kullanıcılara en yakın sağlık kuruluşlarını gösteriyor. Bunun dışında vatandaşlar bulundukları bölgede yer alan koronavirüs risk haritasına uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Söz konusu risk haritası sayesinden vatandaşların dışarıya çıkarken daha dikkatli davranması gerektiği hatırlatılmış oluyor. Hayat Eve Sığar uygulamasının detaylı bilgilerine ise daha önce sizlerle paylaştığımız haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Hayat Eve Sığar App ‘i Nedir – Nasıl Kullanılır? (Detaylı Anlatım)

Fransa, Veri Gizliliği Endişelerine Rağmen COVID-19 Takip Uygulaması İçin Onay Verdi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz