Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk’ın hayatının anlatılacağı bir yapım üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Dünyanın en popüler ücretli televizyon kanallarından olan HBO ’nun Elon Musk ’ın hayatının anlatılacağı mini bir dizi üzerinde çalıştığı bilgisi edinildi.

İzleyicilerine sunduğu yapımlarla beğeni toplamayı başaran HBO yeni bir yapım üzerinde çalışıyor. Mini bir dizi olması planlanan yeni HBO yapımında elektrikli ve otonom araç üreten Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi CEO’su Elon Musk ’ın hayatı anlatılacak. Bir kitaptan uyarlanacak olan mini dizinin 6 bölümden oluşacağı söyleniyor. HBO ‘da yayınlanacak olan Elon Musk’ın hayatının anlatıldığı mini dizinin yapımcılığını ise Channing Tatum üstlenecek.

Mini dizi Elon Musk’ın hayatını anlatan kitaptan uyarlanacak

Özellikle son yıllarda gündeme sık sık gelmeyi başaran yetenekli CEO’nun hayatını izleyeceğimiz dizinin ismi hakkında açıklanan bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanı sıra dizide yer alacak oyuncu kadrosu ve dizinin ne zaman çekileceği gibi detaylara da henüz hakim değiliz. Ancak dizinin Ashlee Vance tarafından kaleme alınan “Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future” isimli kitaptan uyarlanacağı belirtiliyor. Bu bağlamda dizinin kitaptan uyarlanacağı bilgisiyle, HBO’nun yeni mini dizisinde Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’e odaklanacağını belirtebiliriz. SpaceX’in ürettiği ve geçen aylarda Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilen Falcon 9 roketini de dizide göreceğiz.

Elon Musk’ın hayatını derinlemesine anlatan Vance’in kitabı ilk olarak 2015 yılında okuyucusuyla buluştu. Kitapta, Musk’ın çocukluğundan başlayarak günümüze gelen süreçteki hikayesi anlatılıyor. Aynı zamanda kitapta Musk’ın Zip2 ve Pay Pal dönemleri de detaylı bir şekilde aktarılıyor. Kitapta her ne kadar detaylı bir Elon Musk çocukluğu yer alsa da HBO’nun mini dizisinde Vance’in kitabının tümüne odaklanılmayacak. İzleyicilere dizide, SpaceX ve Falcon 9 roketinin detaylı hikayesi sunulacak. 

HBO’nun Elon Musk’ın hayatını ve CEO’su olduğu SpaceX anlatacak dizinin 6 bölümden oluşması planlanıyor. Mini dizi olarak adlandırılan yapımla alakalı ilerleyen günlerde yeni bilgilerin öğrenilmesi bekleniyor. Bu bağlamda gelişmelerden sizleri haberdar ediyor olacağız.

İlginizi Çekebilir:

HBO’nun Yeni Online Yayın Platformu HBO Max, iOS, Android ve Diğer Platformlar İçin Yayınladı

HBO Dizileri BluTV’de Yayınlanacak!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz