Xiaomi, dört katlı filtreleme özelliği bulunan hem canlı hem de cansız partiküllerin filtrelenmesine olanak tanıyan yeni yüz maskesini duyurdu. Xiaomi‘nin “Mi KN95” olarak isimlendirdiği yeni yüz maskesi 10 ila 12 saat kesintisiz kullanılabiliyor.

Sadece akıllı telefonlarıyla değil ürettiği elektronik ürünlerle de dikkat çekmeyi başaran Xiaomi’den, pandemi sebebiyle hayatımızın odağına yerleşen maskeler konusunda da bir atak geldi. Xiaomi’nin Mi KN95 ismiyle andığı yeni maske, dört katmanlı yapısıyla tüketicilerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. 

Xiaomi’nin yeni yüz maskesi, içerdiği teknolojiyle kullanıcıları korumakta başarılı olacağa benziyor. İki farklı verimlilik seviyesini birleştiren maskede, 1 ila 5 mikron aralığındaki boyut aralıklarına sahip olan canlı partikülleri yüzde 95 oranında engelleyen Bakteriyel Filtre Verimliliği (BFE) bulunuyor. Bunun yanı sıra ise 0,1 mikron ila 1 mikron aralığındaki cansız partikülleri yüzde 95 oranında engelleyen Parçacık Filtresi Verimliliği (PFE) standartlarını içeriyor. 

Xiaomi’nin yeni yüz maskesi 10-12 saat kullanılabiliyor

Xiaomi’nin yeni yüz maskesi içerdiği iki farklı verimlilik seviyesiyle kullanıcılara önemli bir koruma sağlarken, meskenin yapısının sert olmadığı da belirtiliyor. Xiaomi, yeni yüz maskesi Mi KN95’te filtrelemeyi sağlayan dört katlı yapıyı yumuşak ve dokumasız bir şekilde tasarladığı için maskenin oldukça yumuşak olduğu aktarılıyor. Bunun yanı sıra ise yapı bakımından da hafif olan Xiaomi’nin yeni yüz maskesi kullanıcılar uzun süre kullansa dahi ağrı ya da yorgunluk oluşturmuyor. Xiaomi maskenin kesintisiz olarak 10 ile 12 saat arası kullanılabilir olduğunu vurguluyor.

Şirketin açıklamalarında, maskeyi kullanan kişilerin optimum oranda nefes alabildiği ve hava akışı sağlayabileceğini belirtiyor. Genellikle maske kullanımında yaşanan kulak ağrısı problemleri için ise şirket, özel bir çalışma gerçekleştirdiğini ve kulak halkalarının ağrı yapmadığını vurguluyor. Bunun yanı sıra ise burun kısmında bir sabitleme aparatı bulunuyor ve bu sebepten ötürü gözlükle kullanıldığında buğu oluşumu yapmıyor. Xiaomi yeni yüz maskesi KN95 ‘in iki adetinin 3 dolar (yaklaşık olarak 24 lira + vergiler), 5 adetinin ise 8 dolar (yaklaşık 63 TL + vergiler) olarak belirledi. Yeni yüz maskesinin Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Türkiye, Resmi Satış Sitesi ‘mishoptr.com’u Kullanıma Açıyor 

Maskenin Karbondioksit Zehirlenmesi Yarattığı İddialarına Bilim İnsanları Yanıt Verdi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz