logitech z407 inceleme

Kaliteli ürünleriyle tanıdığımız Logitech’in Z407 2+1 ses sistemi nasıl? Özellikleri neler? Alınır mı? Tüm detaylar Logitech Z407 inceleme yazımızda.

Logitech klavye ve fareleriyle hatta belki oyuncu ekipmanlarıyla ya da webcam gibi USB aksesuarlarıyla tanıdığımız bir marka olsa da yıllardır ses sistemi alanınında da ürünleri olan bir marka. Bu ses sistemlerinin bazıları adını efsaneler arasına bile yazdırdı. Geçtiğimiz günlerde Logitech’ın yeni sayılabilecek Z407 ses sistemini Tekno Safari YouTube kanalında Logitech Z407 inceleme videosunda incelemiştik. Şimdi de teknosafari.net okurları için ürünü tekrardan masaya yatırıyoruz ve özelliklerini ele alıyoruz. Ürün özelliklerini ve kullanırken yaşadığımız deneyimlerimizi Logitech Z407 inceleme yazısında sizlere aktarıyoruz.

Tekerleğin Yeniden İcadı

Logitech Z407 inceleme yazısına ses sisteminin fiziki özellikleriyle başlıyoruz. 2+1 kanallı ses sisteminin sağ ve sol kanalları plastik gövdeye sahipken, bas kanalı yani subwooferı ahşaptan imal edilmiş. Ahşap olması ses kalitesini arttıran bir etmen. Aynı zamanda tek güç bağlantısı subwoofer üzerinde yer alıyor. Sağ ve sol kanallar gücü de ses için subwoofera bağlandığı RCA kablosundan alıyor.

Ses sisteminde iyi düşünülmüş ve iyi uygulanmış bir tasarım detayı ise sağ ve sol kanalların ayakları. Bu ayaklar geçmeli bir sistem kullanılarak yapılmış, montajı çok kolay. Ayrıca hoparlörlerin gövdesinde 2 farklı konuma monte edilebiliyor. Böylece sağ ve sol kanalları dikey ya da yatak konumlandırabiliyorsunuz. Ayrıca bu montaj gerektirmeyen parça herhangi bir cızırtı da yapmıyor.

Subwooferın arkasında bir adet güç girişinin yanı sıra sağ ve sol kanallar için 2 adet RCA çıkışı, bir adet 3,5 mm jak girişi ve bir de mikro USB girişi bulunuyor. Bu mikro USB girişi de ses girişi olarak kullanılabiliyor. Ses sisteminin yanında gelen kontrol tekerleği ise ses sistemine kablosuz olarak bağlanıyor. Ayrıca bu tekerlek ses sistemine Bluetooth ile de bağlanmayı sağlıyor. Böylece Logitech Z407’ye tam 3 farklı şekilde bağlantı kurmak mümkün oluyor.

Tekerleğin kendisi de ses sistemine kablosuz bağlanıyor. Ses sisteminin tüm fonksiyonları da bu tekerlek üzerinden kontrol ediliyor. Kaynaklar arasında geçiş tekerleğin altındaki düğmeler ile yapılırken, ses açma kısma tekerleği çevirerek yapılıyor. Ayrıca tekerleğin üzerindeki tek düğmeye bir, iki, üç kere basarak medya kontrolleri sağlamak da mümkün. Tekerleğin önemli bir diğer özelliği ise bas kontrolü de sağlıyor olması. Böylece ses sistemini istediğiniz kadar bas için ayarlabiliyorsunuz.

Logitech Z407 Ses Kalitesi

2+1 kanallı bir ses sistemi olan Logitech Z407 ses performansı açısından kutusundan çıktığı ilk andan itibaren bizi etkiledi. Ses sisteminin bileşenleri boyut olarak ufak olsa da ses yüksekliği bulunduğu odayı rahat şekilde doldurabiliyor. Ayrıca ses profili biraz bas ağırlıklı ayarlanmış ses sisteminin müzik için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. %90 seviyelerine kadar ses yüksekliğine çıkana kadar ses bütünlüğünü koruyabiliyor.

Ses sisteminin se profili bas ağırlığı olduğu için kontrol tekerleğinden bas miktarını arttırınca ses biraz yükseliyor gibi hissedilirken, bası kısınca da sesin biraz kısıldığı hissediliyor. Ses performansı açısından pek çok kullanıma uyum sağlayacaktır ancak yine de basların baskın olması insan seslerini biraz maskeleyebiliyor. Biz yaptığımız testlerde ses sisteminin ses performansından kablolu ya da kablosuz şekilde memnun kaldık.

Ses sisteminin fiyat etiketi 1500 TL bandında olsa da siz yazıyı okuduğunuz tarih itibariyle kontrol etmeyi unutmayın. 1500 TL bandında ev sinema sistemleri ya da soundbarlar da alınabilir ancak burada kullanımınıza en uygun olacak ses sistemini seçmek önemli. Hem alan hem de tüketilen içerik önem arz ediyor. Logitech Z407 bu fiyat bandındaki alışverişlerinizde mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir performans ortaya koyuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi Çekebilir:

Viewsonic eğitim için özel teknolojisini tanıttı

Şubat ayında yayınlanacak Netflix dizi ve filmleri belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz