Honor Bilgisayar Windows

Kısa bir süre önce Huawei çatısı altından ayrılan Honor, ‘Microsoft’ ile yeni bir anlaşma imzaladı. Şirketin; bu anlaşma ile birlikte ‘Honor’ adı altında çıkacak yeni dizüstü bilgisayar modellerinde, ‘Windows 10’ işletim sistemini kullanmaya başlayacağı ifade edildi. 

Kısa bir süre önce satışı gerçekleşen ve Huawei çatısı altından ayrılan Honor, ABD’li teknoloji devi ‘Microsoft’ ile yeni bir anlaşma imzaladı. Şirketin; bu anlaşma ile birlikte Honor adı altında çıkacak yeni dizüstü bilgisayar modellerinde, ‘Windows 10’ işletim sistemini kullanmaya başlayabileceği ifade edildi. Çin merkezli teknoloji devi, yeni çıkacak ‘MagicBook Pro’ dizüstü bilgisayar modelinde Android tabanlı ‘Harmony’ işletim sistemini kullanmayı planlıyordu. Bu durumun da cihazı, pazardaki diğer rakiplerine göre dezavantajlı konuma düşürebileceği tahmin ediliyordu.  

Bununla birlikte; önceki nesil ‘MagicBook Pro’larda, ‘AMD Ryzen’ işlemciler kullanılıyordu. ‘Microsoft’ ile yapılan anlaşma, yeni nesil modellere ‘Intel’ işlemcilerin de geleceğine dair bir ipucu olarak yorumlandı. Yeni modellerde ayrıca, çift kanallı 16GB RAM ve 512GB SSD PCIe dahili depolama alanı kullanılabileceği tahmin edildi. Seriye eklenecek özelliklerin, ‘Windows 10’ işletim sisteminin ve ‘Intel’ işlemcinin, halihazırda 899 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan ‘MagicBook Pro’ fiyatlarında da artışa yol açabileceği dile getirildi.  

Honor, Huawei ve ABD arasındaki gerilim nedeniyle birçok tedarik sorunu yaşıyordu

Honor Tedarik Sorunu

Diğer yandan; Huawei’nin, ABD ile yaşadığı ticaret krizine bağlı olarak tedarik zinciri önemli oranda kırılmıştı. Bu durum, Honor gibi Huawei çatısı altındaki diğer şirketlerin de tedarik sorunu yaşamasına neden oluyordu. Yaşanan gelişme, Honor’un ‘Huawei’den ayrılmasının ardından tedarik problemlerini geride bıraktığını ve Huawei’ye uygulanan ambargolardan etkilenmemeye başladığını da ortaya koydu. Microsoft ile yapılan lisans anlaşması da yakın gelecekte başka teknoloji devlerinin de ‘Honor’un tedarik zincirine katılacağına dair bir işaret olarak görüldü. Şirketin, kısa bir süre içerisinde akıllı telefon pazarındaki ürünleri için Qualcomm ile de benzer bir anlaşma yapmasının beklendiğinin de altı çizildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Resmi Olarak Honor’u Sattığını Açıkladı 

Honor CEO’su, Honor’un Huawei Ayrılığının Ardından Akıllı Telefon Üretimine Devam Edeceğini Açıkladı

Honor Watch GS Pro İnceleme – Honor’un Ürettiği En İyi Akıllı Saat 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz