Elektrikli ve otonom araç üreticisi Tesla’nın yeni bir yazılım üzerinde çalıştığı ve yeni güncelleme ile birlikte Tesla araçlara Apple Music desteğinin geleceği öğrenildi.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu ve elektrikli, otonom araçlarıyla tanınan Tesla’nın Apple Music’i otomobillerine eklemek istediği gerekçesiyle çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre, Tesla bir süredir üzerinde çalıştığı güncellemeyle Apple Music’i araçlarına entegre edecek. 

Tidal ve Amazon Music’te eklenecek

Tesla araçların bünyesinde halihazırda Spotify desteği bulunuyor. Tesla’nın bilgi-eğlence sistemini kullanarak araç sahipleri müzik dinlemek için Spotify’ı kullanabiliyordu. Tesla’nın Spotify’ın yanında araçlarına entegre etmek istediği başka platformlar da mevcut. Tesla bu bağlamda, Apple Music‌, Tidal ve Amazon Music gibi diğer müzik akış hizmetleri için henüz  destek sağlamadı. Ancak şirket bu yıl gerçekleştirdiği Battery Day etkinliğinde, Tidal başta olmak üzere, diğer müzik akış hizmetlerini de bünyesine ekleceyeğini açıklamıştı.

Tesla’nın araçlarına Tidal, Apple Music ve Amazon Music gibi platformlarını entegre etmek için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla’nın en son ortaya çıkan yazılım güncellemesinde Tidal’ın yanı sıra Apple Music ve Amazon Music’te görüldü. Tesla’nın 2020.48.26 koduna sahip olan yeni yazılım güncellemesinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Son yazılım güncellemesinde görülen Apple Music’ten önce Tidal’ın Tesla’ya ilk olarak eklenmesi bekleniyor.

Tesla’nın son yazılım güncellemesinde ortaya çıkan Apple Music desteği ile birlikte Tesla araç sahipleri, otomobillerine bir akıllı telefon bağlamaya gerek duymadan, araçta bulunan ekran yardımıyla direkt olarak Apple Music’e erişim sağlayabilecekler. Henüz Apple Music’i bilgi-eğlence sistemine doğrudan ekleyen tek otomobil üreticisi Porsche Taycan olarak anılıyor. Eğer Tesla, Apple Music’i araçlarına entegre ederse bu bağlamda Apple Music desteği veren ikinci araç üreticisi olarak anılacak. Tesla’nın yeni müzik akış servisi ekleyeceği yazılım güncellemesinin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Tesla, Tamamen Otonom Sürüş İçin Aylık Abonelikleri 2021 Yılının İlk Aylarında Başlatıyor 

Tesla Araçlara Kamera ile Uzaktan Kontrol Özelliği Gelebilir

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz