Honor Huawei
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla yaşadığı tedarik sorunları nedeniyle Honor’u sattığını açıkladı. Söz konusu hamlenin, Honor’un faaliyetlerine devam edebilmesi için yapıldığı ifade edildi. Yaşanan gelişme ile Honor, ‘Shenzhen Zhixin New Information Technology Co Ltd’ isimli yerel bir konsorsiyuma Huawei tarafından resmi olarak satılmış oldu.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla ABD ile yaşadığı ticaret gerilimi ve tedarik sorunları nedeniyle Honor’u sattığını açıkladı. Söz konusu hamlenin, Honor’un faaliyetlerine devam edebilmesini mümkün kılmak için yapıldığı ifade edildi. Yaşanan gelişme sonrası Honor, ‘Shenzhen Zhixin New Information Technology Co Ltd’ isimli yerel bir konsorsiyuma Huawei tarafından resmi olarak satılmış oldu.  

Şirket, konuya ilişkin açıklamasında Huawei Investment Holding Co. Ltd., endüstriyel teknoloji unsurlarının sürdürülemez ve tüketici işlerinin büyük baskı altında olduğu zor bir zamanda, Honor’un faaliyetlerine devam edebilmesi için Honor ticari varlıklarını bir bütün olarak satmaya karar verdi” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte; satın alma işleminin ardından, Honor’un herhangi bir hisseye ya da yönetim ve karar alma yetkisine sahip olmayacağına işaret edildi. Çin merkezli teknoloji devi ayrıca, 2013 yılında kurulan Honor’un 7 yıllık süreçte 70 milyon satış ile popüler bir marka olmayı başardığının da altını çizdi. 

Honor’un satışının ne kadara gerçekleştiği ise henüz belirtilmedi. Honor’un satışına ilişkin iddialar ilk ortaya atıldığında, satışın 15.1 milyar dolara gerçekleşeceği ifade edilmişti. 

‘Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd’, Honor hisselerinin yüzde 98.6’sına sahip olacak

Honor Shenzhen Zhixin

Aktarılan detaylara göre; satın alma işlemini gerçekleştiren ‘Shenzhen Zhixin New  Information Technology Co. Ltd’, Honor hisselerinin yüzde 98.6’sına sahip olacak. Shenzen hükumeti ise pastadan yüzde 1.4’lük bir pay alacak. Satışın ardından HuaweiHonor’dan herhangi bir hisseye sahip olmayacak. Bununla birlikte; satış işleminden, operasyonel faaliyetler de etkilenmeyecek. Honor’un üst yönetimi ve 7 binin üzerindeki çalışanı, görevlerine kaldıkları yerden devam edecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Tedarik Sorunları Nedeniyle Honor’u Satabilir

Honor, ‘Choice CLEA’ Kablosuz Elektrikli Süpürge Modelini Tanıttı 

Honor, Tek Şarjla 6 Ay Kullanım Ömrü Sunan Akıllı Diş Fırçası Modelini Tanıttı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz