Honor View 30 Pro 5G

Çin merkezli teknoloji firması Honor dün yaptığı lansmanda tanıttığı yeni telefonu ve kablosuz kulaklığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Honor View 30 Pro ve Magic Earbuds’ın  teknik özellikleri haberimizde. 

Honor farklı tasarımlar detaylarına sahip telefonları ile akıllara yer etmiş bir marka. 2013 yılından bu yana birçok pazarda hatırı sayılır bir payda elde etmeyi başarmış olan Honor dün akşam düzenlediği lansman ile yeni telefonlarını tanıttı. Sadece telefon tanıtmak ile kalmayan Honor, yeni aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulaklığı Magic Earbuds’ı da tanıttı. Tanıtılan telefonlar arasında da en dikkat çeken model Honor View 30 Pro 5G oldu. 

Honor View 30 Pro 5G teknik özellikler 

"<yoastmark

6.57 inçlik FHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Honor View 30 Pro’nun 4100 mAh bir bataryası bulunuyor. Yeni tanıtılan modelin bu büyük bataryası 40W hızlı şarj ve 27W kablosuz hızlı şarj özellikleri ile geliyor.  

Honor View 30 Pro 5G’nin dikkat çeken bir diğer özelliği ise tabii ki 5G bağlantısını desteklemesi. Bu hızlı bağlantı seçeneğinin yanında işlemci noktasında Kirin 990 5G işlemcisini kullanıyor. 7nm teknolojisi ile üretilen bu işlemci 4 tane 1.95 GHz frekans hızına ulaşabilen, 2 tane 2.36 GHz frekans hızına ulaşabilen ve 2 tane 2.86 GHz hızına ulaşabilen çekirdekten yani toplam 8 çekirdekten oluşan bir işlemci. Bu güçlü işlemciye ise 8 GB bellek eşlik ediyor. Aynı zamanda Honor View 30 Pro’nun 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor. 

Ön tarafında 32 MP’lik bir kamera ve geniş açı olan 8 MP’lik bir kamera bulunduruyor. Honor View 30 Pro arka tarafında 3 tane kamera bulunuyor. 40 MP olan ana kamera oldukça iddialı. Ana kamerası birçok rakibi geride bırakarak 409.600 ISO değerine çıkabiliyo. Aynı zamanda RYYB adı verilen farklı bir megapiksel düzeni ile birlikte geliyo. Ana kamerasına 8 MP telefoto ve 12 MP geniş açı kamerası eşlik ediyor.  

Honor View 30 Pro için net bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da ilk önce Rusya pazarında çıkacağı açıkladı. Yeni modelin fiyat etiketi bilinmiyor. 

Honor Magic Earbuds teknik özellikler
Honor Magic Earbuds teknik özellikler
Honor Magic Earbuds teknik özellikler

Honor’un yeni ve iddialı kablosuz kulaklığı Magic Earbuds da dün yapılan lansman ile birlikte tanıtıldı. Hibrit Aktif Gürültü Engelleme özelliğine sahip olan yeni Magic Earbuds kulaklıklar Honor’un açıklamalarına göre gürültü engelleme özelliği ile Apple AirPods Pro ile aynı seviyede gürültüyü engelleyebiliyor. 10 mm sürücülere sahip olan Magic Earbuds ses ve bass konusunda da iddialı. Dahili 3’lü mikrofon sistemine sahip olan Magic Earbuds kullanıcısına iyi bir telefon görüşmesi de sunmayı iddia ediyor. Dokunmatik bir kontrol sistemine sahip olan Magic Earbuds kutusu ile birlikte 13 saat müzik dinleme özelliği sunuyor. İnci beyazı ve yumurta mavisi renk seçenekleri ile kullanıcı karşısına çıkacak. Fiyatı ise 129 Euro olacak.

Think Talk Bölüm 1 

Honor, yeni bilgisayarı MagıcBook 14 ve 15’i tanıttı

Bu sefer Huawei, ABD’yi casuslukla suçladı!