Apple, geçen hafta Hi, Speed etkinliğinde resmi olarak tanıttığı iPhone 12 serisi için ekran değişim ücretlerini açıkladı. Geçen cuma seçili mağazalarda ön siparişe de açılan yeni seride, iPhone 12 ve iPhone Pro’nun ekran değişim ücreti belli oldu.

Apple, merakla beklenen iPhone 12 serisini geçen hafta düzenlediği çevrim içi etkinlikte resmi olarak tanıtmıştı. Şirket, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu geçen cuma günü ön siparişe açmıştı. Şirket, iPhone 12 mini ile iPhone 12 Pro Max’in siparişlerinin önümüzdeki günlerde satışa sunulacağını belirtmişti. 

Yeni seride iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu satın almak isteyen tüketiciler cuma gününden bu yana sipariş verebiliyor. Yeni iPhone’ları sipariş eden tüketicilerin cihazlarına cuma gününden sonra teslim edilmesi planlanıyor. Bu bağlamda, tüketicilerden “ilk gün kırılan iPhone 12” fotoğrafları da bekleniyor. Kaliforniya merkezli Apple da bugün yaptığı açıklamada henüz iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’ları sahiplerine teslim etmeden önce iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ‘nun ekran değişim ücretlerini açıkladı. 

iPhone 12 Pro ile iPhone 11 Pro ekran değişim ücreti aynı

Apple’ın açıkladığı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ekran değişim ücretleri ABD için geçerli durumda. Çünkü iPhone 12 serisi henüz Türkiye’de satışa sunulmadı. Apple’ın Destek sayfasında yer alan bilgilere göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekran değişim ücreti 279 dolar ( yaklaşık olarak 2.200 TL) olacak. 

Yine Apple’ın Destek sayfasında yer alan bilgilere bakıldığında şirketin geçen sene tüketici beğenisine sunduğu iPhone 11 Pro’nun da ekran değişim ücretinin 279 dolar olduğu göz çarpıyor. Bu noktada şirketin iPhone 12 Pro’da ekran boyutunu büyütse de ücrette bir artışa gitmediği bilgisi çıkıyor. Ancak iPhone 12’nin ekran değişim ücretinde iPhone 11’e nazaran 80 dolar’lık bir artış fark ediliyor. iPhone 11’in ekran değişim ücreti 199 dolar iken şirketi iPhone 12’de 279 dolarlık bir ekran değişim ücreti talep ediyor. Tabi ki burada şirketin yeni seride LCD ekran değil OLED bir ekran kullandığını ve bu sebepten ötürü fiyatlarda artış yaşandığını belirtmek gerekiyor.

Türkiye’de iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekranı ise en az 2.500 liradan başlayacak

Apple’ın açıkladığı ekran değişim ücretleri ABD için geçerli. iPhone 12 serisi henüz Türkiye’de satışa sunulmadığı için cihazların ülkemizdeki ekran değişim ücretleri hakkında resmi bir açıklama bulunuyor. Ancak Apple’ın Destek sayfasında yer alan iPhone 11 Pro’nun ekran değişim ücretinden yola çıkarak tahmini ücretlere ulaşabiliriz. Bu bağlamda şirketin Destek sayfasında iPhone 11 Pro’nun ekran değişim ücretinin 2.509 TL olduğu bilgisine erişim sağlanıyor. Eğer kur değişimi veya bir zam gerçekleşmezse iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekran değişim ücretlerinin de bu sevilerde olması bekleniyor. Ancak Apple’ın yeni iPhone 12 serisini tanımasının ardından Türkiye’de AirPods’lara yüzde 21 oranında zam yapması akıllara ekran değişim ücretlerinde de bir fiyat değişikliğine gidebileceğini gösteriyor. Ancak yine de net bilgi için Apple’dan gelecek resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

İlginizi Çekebilir:

iPhone 12 ve iPhone mini’nin Batarya Kapasiteleri Belli Oldu

iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro’dan Yüzde 25 Kadar Hızlı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz