Huawei ’nin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Mate X2 için aldığı bir patent ortaya çıktı. Şirket aldığı patent sayesinde, yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunda ekran katlama izini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Huawei, önce Mate X ve ardından Mate XS’i satışa sundu. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar konusunda sıkı rakibi Samsung ise, Mate XS’le aynı dönemde önce Galaxy Z Flip’i ardından ise Galaxy Z Fold 2’yi tüketici beğenisine sunmuştu. Samsung’a karşı bir süredir katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında sessizliğini koruyan Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için çalışmalarını sürdürdüğü ise sızıntılar ve söylentiler vesilesiyle son dönemlerde iyice arttı. Bu bağlamda şirketin Mate X2 telefonu beklenenden daha yakın bir sürede satışa çıkabilir. 

Huawei’nin kısa süre önce gün yüzüne çıkan yeni patenti, şirketin katlanabilir ekranlı cihazlar üzerinde çalıştığını bir kez daha ortaya koydu. Huawei’nin yeni patentindeki teknoloji katlanabilir ekranlı telefonlarda karşımıza en fazla çıkan ekran katlama izini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Özellikle Samsung’un ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarında tüketicileri ciddi ölçüde rahatsız eden ekran katlama izi Huawei’nin yeni teknoloji ile çözülebilir gibi duruyor. 

Huawei, Mate X2 ‘de katlama izini yeni menteşesiyle çözecek

Çin merkezli şirketin almış olduğu patent, plastik bir yapıda olan katlanabilir ekranların kapanıp açıldıkça deforme olan ve ortada iyice belirginleşen katlama izini ortadan kaldırabilir. Huawei’nin geliştirmiş olduğu yeni menteşe tasarımının ekranların deforme olmasını engelleyen ve katlama izinin önüne geçebilen bir yapıda olduğu söyleniyor. 

Eğer Huawei, patentini yeni aldığı menteşe tasarımıyla katlanma sorununu çözerse pazarda yerini iyice sağlamlaştırabilir. Ancak patentlerin uygulanma sürecinde yaşanacak olasıkları tahmin etmek şu an için pek doğru olmaz. Bu noktada Huawei’nin vadettiği katlama izini ne derece ortadan kaldıracağını cihazı gördükten sonra yorumlamak çok daha mantıklı.

Huawei Mate X2 hakkında bilinenler

Huawei’nin yeni aldığı patentle katlama izini çözüp çözemeyeceğini cihaz satışa çıktığında çok daha net anlayacağız. Cihaz hakkında bilinenlere gelindiğinde ise, ilgi çekici özelliklerle gelmesi beklenen Mate X2’nin 8,01 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekranın kullanıcılara 2480×2200 piksel çözünürlük sunacağı aktarılıyor. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonun ikincil ekranının ise 6,45 inç büyüklüğünde olacağı ve  2700×1160 piksel çözünürlük sunacağı iddia edilenler arasında. Bunun yanı sıra 4.400 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olacağı söylenen cihazın bu noktada hayal kırıklığı yaşatabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Huawei, Kendi Bünyesindeki Uygulamaları ‘My Huawei’ Uygulaması Altında Toplayacak 

Honor, Huawei Ayrılığından Sonra İlk Akıllı Telefonunu Tanıttı

Gelecekten Gelen 30 Bin Liralık Katlanabilir Telefon: Huawei Mate Xs:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz