My Huawei Uygulaması

Huawei, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği konferansta ‘My Huawei (Benim Huawei’im)’ isimli yeni bir mobil uygulama tanıttı. ‘Huawei Club’ ve ‘Huawei Mobil Servisleri (HMS)’ gibi şirket bünyesindeki birkaç uygulamanın, ‘My Huawei’ uygulaması altında toplanacağı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği konferansta ‘My Huawei (Benim Huawei’im)’ isimli yeni bir mobil uygulama tanıttı. Uygulamanın, şirket bünyesindeki birkaç uygulamayı tek bir çatı altında birleştireceği ifade edildi. Bu kapsamda; ‘Huawei Club’, ‘Huawei Mobil Servisleri (HMS)’, ‘GameCenter’ ve ‘Huawei Üye Merkezi’ uygulamalarının, ‘My Huawei’ uygulaması altında toplanacağı dile getirildi. Şirketin telefon birimi başkanı Kevin Ho; konuya ilişkin açıklamasında, kullanıcıların artık söz konusu uygulamalardaki işlemlerini tek bir uygulama üzerinden halledebileceğine işaret etti. Uygulamanın çıkış tarihiyle ilgili detaylı bir bilgi paylaşımında ise henüz bulunulmadı.  

Huawei, etkinlikte ayrıca Çinli bir mobil oyun üzerinden yeni oyun teknolojilerini de tanıttı. Teknoloji devinin ‘Developer Alliance’ bölümü tarafından yapılan tanıtımda; oyunun, ‘HMS Core Scene Kit’ içerisinde yer alan ışın izleme teknolojisini kullandığı görüldü. Söz konusu teknoloji, ‘PC’ ve konsol oyunlarında uzun zamandır var olan bir teknolojiydi. Fakat oyun tutkunları, ışın izleme teknolojisinin mobil oyun dünyasına da girmesini bekliyordu. Dolayısıyla Huawei, tanıttığı yeni teknoloji ile bu duruma yönelik de bir hamle yapmış oldu.  

My Huawei Uygulaması

‘My Honor’ uygulaması da Honor çatısı altındaki mobil uygulamaları kendi bünyesinde topluyordu

My Honor Uygulaması

Diğer yandan; ‘My Huawei’ uygulamasıHonor’un ‘V40’ serisi akıllı telefonlarına varsayılan olarak yüklenen ‘My Honor’ uygulaması kullanıma sunulduktan hemen sonra tanıtıldı. ‘My Honor’ uygulaması da benzer şekilde, Honor çatısı altındaki mobil uygulamaları kendi bünyesinde topluyordu. Şirketin, 2020 yılının Kasım ayında Huawei çatısı altından ayrılarak satışının gerçekleştirildiği de biliniyordu. Tanıtılan uygulamaların, ikili tarafından ortak olarak geliştirilmiş olabileceği tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Honor, Huawei Ayrılığından Sonra İlk Akıllı Telefonunu Tanıttı

Huawei, ‘Nova Watch’ İsimli Bir Akıllı Saat Serisi Tanıtmaya Hazırlanıyor! 

Trump Yönetiminden Huawei İçin Yeni Bir Yasak Geldi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz