Temassız Amazon Go Mağazaları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

‘Amazon Go’ mağazaları, ‘One’ isimli avuç içi okuyucu ve ödeme sistemi sayesinde temassız bir hale geliyor. Güncel olarak 1 lokasyona tanımlanan sistemin, gelecek haftalarda 2 mağazaya daha gelmesi bekleniyor. 

Geçen yılın Eylül ayında Amazon, kendi perakende mağazalarında avuç içini okuyarak ödemeleri onaylayabilen ‘One’ isimli bir ödeme sistemi tanıtmıştı. Şirket, kısa bir süre önce Seattle’da söz konusu teknolojiyi kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. 1 Şubat tarihinden itibaren ‘Madison & Minor’daki ‘Amazon Go’ mağazasına, Amazon One temassız ödeme sisteminin geleceği ifade edildi. Söz konusu teknolojinin, gelecek haftalarda 2 mağazaya daha ekleneceğinin de altı çizildi. Şirket, ‘Amazon Go’ mağazaları ve perakende satış noktalarının ‘One’ ödeme sistemi sayesinde giderek artan oranda temassız bir hale geldiğine işaret etti.  

Diğer yandan; ABD merkezli teknoloji devi, konuya ilişkin açıklamasında tüketicilerden ‘Amazon One’ ödeme sistemiyle ilgili oldukça iyi geri bildirimler aldığını dile getirdi. Temassız olması nedeniyle diğer ödeme yöntemlerine kıyasla çok daha hijyenik olan sistemin, kullanıcıların kimlikleri doğrudan avuç içi şablonlarıyla ilişkilendirilemediği için aynı zamanda gizlilik odaklı olduğu belirtildi. ‘Amazon One’ın ayrıca; kasa kullanılmayan ‘Amazon Go’ mağazalarında ödeme yapmak için kamera, akıllı telefon ve diğer güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığının da altı çizildi.  

‘Amazon One’ ödeme sistemi, yakın zamanda üçüncü parti perakende mağazalarına da gelebilir 

Amazon One Ödeme Sistemi

Diğer yandan; ‘Amazon One’ ödeme sistemi ile ilgili tahminler, sistemin yakın zamanda üçüncü parti perakende mağazalarına da gelebileceğine işaret ediyor. Söz konusu teknoloji; güncel olarak Seattle’ın ‘First Hill’ semtindeki ‘Madison & Minor’ noktasında bulunan ‘Amazon Go’ mağazası da dahil olmak üzere toplamda 6 fiziksel GoBooks ve 4 yıldızlı lokasyonda hizmete sunuluyor. Sistemin, gelecek haftalarda ‘5th & Marion’ ve ‘Terry & Stewart’taki 2 ‘Amazon Go’ mağazasına daha entegre edilmesi bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon, Avuç İçi Ödeme Sistemi Amazon One’ı Tanıttı

Amazon Prime’ın İlk Türk Dizisi ‘Artı’, Yapay Zeka Tarafından Yönetilecek 

Amazon, Coronavirüs nedeniyle 100 bin yeni personel alacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz