Huawei Nova Watch

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, ‘Nova Watch’ isimli bir akıllı saat serisi tanıtmaya hazırlanıyor. Giyilebilir teknolojiler pazarındaki genç tüketicileri hedef alan seride şirketin, kendi geliştirdiği ‘HarmonyOS’ işletim sistemini kullanması bekleniyor.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, akıllı saat ürün ailesine yeni bir seri eklemeye hazırlanıyor. Şirketin; halihazırda ‘Huawei Watch Fit’, ‘Huawei Band’ ve ‘Huawei Watch GT’ gibi akıllı saat ve akıllı bileklik serileri bulunuyor. Serilerde yer alan modellerin birçoğu da özellikle fiyat-performans oranı yüksek ürün arayan tüketiciler tarafından yüksek talep görüyor. Kısa bir süre önce teknoloji basınında hızla yayılan bir görsel ise markanın, ‘Nova Watch’ isimli bir seriyi tanıtmaya hazırlandığını gösteriyor. Söz konusu görselin, şirketin aldığı resmi bir kayıt belgesine ait olduğu belirtiliyor. Teknoloji devinin, güncel olarak ‘Nova’ isimli bir akıllı telefon serisi de bulunuyor.  

Diğer yandan; Huawei Nova Watch’ akıllı saat serisinin, giyilebilir teknolojiler pazarındaki genç tüketicileri hedef alması bekleniyor. Şirketin kendi geliştirdiği ‘HarmonyOS’ işletim sistemini kullanacağı ifade edilen serinin, 2021 yılının ilk yarısında tanıtılacağı tahmin ediliyor. Serideki modellerin ayrıca, ‘Nova’ akıllı telefonlar ile yüksek uyumlulukta çalışacağı düşünülüyor. Cihaza ilişkin diğer teknik detaylar ise henüz bilinmiyor.

Huawei, geçen yıl da ‘HarmonyOS’ işletim sistemli bir akıllı saat tanıtacağı haberleri ile gündeme gelmişti 

Huawei HarmonyOS Akıllı Saat

Diğer yandan; Huawei, geçen yıl içerisinde deHarmonyOS’ işletim sistemli bir akıllı saat tanıtacağı haberleri ile gündeme gelmişti. Söz konusu modelin, 2020 yılı sonunda tanıtılacağı ifade edilmişti. Fakat daha sonra; Huawei’nin, ABD ambargosuna bağlı olarak yaşadığı tedarik sorunları nedeniyle ürünün tanıtımını 2021 yılı başlarına ertelemek zorunda kaldığı dile getirilmişti. Ortaya çıkan görsel sonrası, geçen seneden beri tanıtılması beklenen modelin de ‘Huawei Nova Watch’ olduğu tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Trump Yönetiminden Huawei İçin Yeni Bir Yasak Geldi! 

Huawei, Yeni Bir ‘Akıllı Yol’ Projesi Üzerinde Çalışıyor! 

Huawei Yeni Amiral Gemisi MateBook X Pro 2021’i Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz