Twozero Ventures BluTV
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce platformun yüzde 35 hissedarı olan ABD merkezli medya devi ‘Discovery’nin ardından girişim sermayesi fonu ‘Twozero Venturesda BluTV yatırımcıları ve ortakları arasına katıldı. Şirketin, yatırımla beraber BluTV’nin yüzde 2.27 hissedarı olduğu ifade edildi.  

Dijital yayın platformu BluTV, kısa bir süre önce ABD merkezli medya şirketi ‘Discovery’ ile yeni bir stratejik ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bu kapsamda; ‘Discovery’, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olmuştu. Stratejik ortaklığın, BluTV platformunda ‘Discovery’ içeriklerinin yayınlanmasını da kapsadığı belirtilmişti. Aktarılan detaylara göre; ‘Discovery’nin ardından Twozero Ventures da platforma yatırım yaparak BluTV yatırımcıları ve ortakları arasına katıldı. Şirketin, yaptığı yatırımla beraber BluTV’nin yüzde 2.27 hissedarı olduğu ifade edildi.  

Twozero Ventures’un kurucu ortağı Yiğit Arslan, konuya ilişkin açıklamasında “Aydın Doğan Yalçındağ liderliğindeki Blutv ekibi medya sektörünün geleceğini yeniden tanımlarken, 2020 yılında başlattığımız işlemi sonuçlandırarak ilk finansal yatırımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Twozero Ventures olarak spor, medya ve eğlence sektörlerinde büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Discovery’nin BluTv’ye katılmasıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarda doğru alanlara yöneldiğimizi bir kez daha görmüş olduk” ifadelerine yer verdi.  

Twozero Ventures’ tarafından yapılan BluTV yatırımı, platformun yaşadığı büyümeyi bir adım öteye taşıdı 

Twozero Ventures BluTV Yatırımı

Diğer yandan; Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından biri olan BluTV, zaman ve mekan fark etmeden birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayının izlenmesini sağlayan bir internet televizyonu olma niteliği taşıyordu. Dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet veren BluTV, 2016’daki lansmanından bu yana orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle ciddi bir büyüme göstermişti. Twozero Ventures tarafından yapılan BluTV yatırımı, bu büyümeye katkı sağlamış oldu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ABD Merkezli Medya Devi ‘Discovery’, ‘BluTV’ye Ortak Oluyor 

BluTV, 2021 Yılında Yayınlayacağı Yeni İçerikleri Açıkladı

BluTV, Ücretsiz Hafta Sonu Kampanyası ile İlgili Verileri Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz