Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, oyun ve multimedya alanlarında iki yeni sanal gerçeklik (VR) uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Türk mühendisler tarafından geliştirilen uygulamalardan birinin; 5G teknolojisiyle yüksek miktarda veri aktarımını destekleyen Huawei Cloud VR Media Player uygulaması, diğerinin ise VR Hentbol Oyunu olduğu ifade edildi.  

Huawei, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen sanal gerçeklik (VR) alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, oyun ve multimedya alanlarında iki yeni sanal gerçeklik uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Türk mühendisler tarafından 5G teknolojisine uygun olarak geliştirilen Huawei Cloud VR Media Player ve VR Hentbol Oyunu uygulamaları hayata geçirildi. Uygulamaların hazırlık aşamasında5 kişilik bir ekip tarafından, 3 ay boyunca çalışılarak 300’den fazla test gerçekleştirildiği ifade edildi. VR Hentbol Oyunu için 1 aylık, Cloud VR Media Player için ise 3 haftalık bir geliştirme süreci harcandığı belirtildi. 

Huawei Türkiye Sanal Gerçeklik Uygulaması

Aktarılan detaylara göre; “Huawei VR” ürünüyle çalışan ‘Huawei Cloud VR Media Player’, kullanıcıların bulut video sunucularından yüksek kalitede içerik izlemesine olanak sağlayan bir uygulama olarak öne çıkıyor. 5G teknolojisi ile yüksek miktarda veri aktarımını mümkün kılan ‘Huawei Cloud VR Media Player uygulaması; VR gözlüklerle video izleyen kullanıcılara, yüksek kaliteli içerikleri sinema salonu ambiyansı ile izleme olanağı sunuyor. Bu uygulama ile canlı yayınlar, önceden kaydedilmiş 4K 2D videolar ve 360 derece VR video içerikleri; bulut video sunucularına yüklenebiliyor. 

Huawei VR Hentbol Oyunu, “Oculus Quest” aracılığıyla da kullanılabiliyor

Huawei VR Hentbol Oyunu

Huawei VR Hentbol Oyunu’ ise 5G teknolojisinin düşük gecikme süresi ve gelişmiş geniş bant özellikleri ile gecikmesiz ve yüksek kalitede bir oyun deneyimi sunuyor. Farklı iş ortakları ile gelişime ve güncellemeye açık olduğu belirtilen oyunda; 5G ağına bağlı iki farklı VR gözlüğüne sahip iki oyuncu, sanal hentbol atışları ile birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyor. Oyun; “Huawei VR” ürününün yanı sıra, Oculus Quest ile de kullanılabiliyor. Geliştirilen iki sanal gerçeklik uygulamasının da önümüzdeki dönemde uluslararası etkinliklerde ekosistemle buluşacağı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Akıllı Telefon Pazarında Samsung’u Geçerek Liderlik Koltuğuna Oturdu

Huawei’nin Performans Odaklı Dizüstü Bilgisayarı MateBook X Pro Satışa Çıktı

Huawei Online Mağaza Mobil Uygulaması Hizmete Açıldı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz