Okuma Süresi
2 dakika

19-20 Nisan tarihlerinde Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleşen Huawei Küresel Analist Zirvesi, her sene düzenlenen bir organizasyondur. Bu yıl 20. kez gerçekleşen etkinliğe binin üzerinde profesyonel ve medya temsilcisi katıldı. Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO’su Sabrina Meng, açılış konuşması yaparak, şirketin ağ teknolojileri, depolama ve bulut gibi alanlara yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

Huawei Küresel Analist Zirvesinde konuşan Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO’su Sabrina Meng, müşterilere ve iş ortaklarına mümkün olan en düşük maliyetlerle en iyi dijital altyapı deneyimini sunma hedeflerini paylaştı. Huawei’in yaklaşık on yıllık dijital dönüşüm deneyimiyle elde ettiği üç önemli sonucu vurgulayan Meng, strateji, veri yönetimi ve yapay zekanın önemine de değindi. İşte detaylar!

Dijital Dönüşümün Atağı

CFO’su Sabrina Meng, dijital dönüşümün özünde stratejik planlama ve stratejik seçimlerin olduğunu belirtti ve teknolojinin başarılı bir dijital dönüşümde strateji tarafından yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, verilerin farklı boyutlar arasında entegre edilmesinin önemli ölçüde değer yaratacağına ve yapay zekanın dijital dönüşümün bir varış noktası olduğuna dikkat çekti. Huawei Stratejik Araştırma Enstitüsü Başkanı Dr. Zhou Hong da konuşmasında, ağ teknolojileri ve bilgi işlem yaklaşımlarının yeniden ele alınmasının önemine değindi ve önümüzdeki on yıl içinde ağ teknolojilerinin yeteneklerinin artırılması hedeflerini paylaştı. Meng bu kapsamda “Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, mümkün olan en düşük maliyetlerle en iyi dijital altyapı deneyimini sunmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz, kurumların dijitalleşmesine yardımcı olurken, operasyonları dijitalleştirmek, dijital platformlar oluşturmak, platform tabanlı yapay zekayı etkinleştirmek ve yapay zekanın kullanım oranını artırmak. Bu heyecan verici dijital gelecekte birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Dijital Dönüşümde Stratejik Planlama

Huawei Küresel Analist Zirvesi, sektörlerin dijitalleşmesinde üretkenliğin önemi, dijitalleşme sürecinde karşılaşılan zorluklar, önerilen eylem planları ve sektörel beklentilerin ele alındığı panellerle sona erdi. Toplantıda, Huawei’in dijital dönüşümde stratejik planlama, veri yönetimi ve yapay zeka odaklı yaklaşımının vurgusu yapıldı. Etkinlikte ayrıca, ağ teknolojilerinin yeteneklerinin artırılması ve yapay zekanın endüstri uygulamaları için yeni kullanım alanlarının keşfedilmesi gibi konular da ele alındı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz