humble-bundle-linux-teknosafari

Ücretsiz olarak dağıttığı oyunlar ile popüler olan Humble Bundle, Mac ve Linux için hizmet vermeyi keseceğini açıkladı. Yeni oyunlar, yalnızca Windows kullanıcıları için paylaşılacak.

Humble Bundle, özellikle 2010 – 2015 döneminde çok büyük bir popülariteye ulaşmıştı. Hala da ciddi kullanıcı sayılarına ulaşabilen platform, belli bir ücret karşılığı bazı ürünler sunuyor. Bu ürünler, öncelikli olarak oyunlar olmak üzere yazılım, çevrimiçi kurs, 3D model paketleri ve kitap gibi birçok içerik olabiliyordu.

Birçok bağımsız geliştirici için Humble Bundle, bir çeşit pazarlama ve reklam ağı olarak kullanılıyordu. Ancak platform, Şubat ayı itibari ile Linux ve Mac kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracağını açıkladı.

humble-bundle-windows-teknosafari

Şubat itibari ile Humble Bundle, eski çalışma şeklini bırakarak, abonelik sistemine geçiş yapacak. Bununla birlikte platform, aylık 12 dolar abonelik karşılığında 12 adet Windows oyunu verecek. Yeni uygulama birlikte hizmet, yalnızca Windows kullanıcıları için geçerli olacak. Mac ve Linux kullanıcıları ise 31 Ocak tarihine kadar sahip olduğu oyunları indirmeye devam edebilecek.

Humble Bundle, bir dönem dağıttığı ücretsiz oyunlar ile büyük ses getirmişti. Ancak Epic Games’in de ücretsiz oyunlar ile yarışa girmesi, her ne kadar biz oyuncular için iyi bir şey olsa da, benzeri hizmet veren ve daha küçük şirketlerin farklı yollar aramasına sebep oldu.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılı PC pazarı için nasıl geçti?

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

Logitech, video konferanslar için özel ürünlerini tanıttı

Hitman 3, Game Pass kütüphanesine eklenecek 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz