nvidia-rtx-3090-ti-teknosafari

Nvidia GeForce RTX 3090 TI üretimi geçici olarak durduruldu. 27 Ocak tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen ekran kartı, BIOS ve donanım problemleri sebebi ile üretime ara verildi.

Nvidia GeForce RTX 3090 TI kartlarının lansman tarihi resmi olarak belirtilmedi. Ancak şirket, içerisinde bulunduğumuz Ocak ayı içerisinde yeni kart ile ilgili detayların paylaşılacağını belirtmişti. Ayrıca Şubat ayı için bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi bekleniyor. CES 2022 etkinliğinde bu bilgilere yer verilmedi.

RTX 3090 TI ekran kartı modeli, 10752 CUDA çekirdeği, 21 Gbps bant genişliği ve 24 GB GDDR6X bellek sunuyor. 16 pinli güç bağlantı noktası ve 450W TDP değeri bulunuyor. Nvidia’nın yeni amiral gemisi konumunda olacak ekran kartı, oldukça iddialı bir şekilde çıkış için hazırlanıyor.

rtx-3090-ti-teknosafari

Bunların yanında Nvidia, RTX 3090 TI kartlarının henüz hazır olmadığını düşünüyor. Şirkete göre kartlar, hem BIOS hem de donanım olarak bazı sıkıntılara sahip. Ayrıntılar henüz net bir şekilde paylaşılmış değil. Ancak ekran kartı, markalara dahil iletilmeden üretimi durdurulmuş olarak bekliyor.

Nvidia, konu hakkında herhangi bir detay paylaşmadı. Ancak belirtilenlere göre bu durum, kartın ilk çıkış tarihini etkileyebilir. Zira daha önce bazı ekran kartların cihazlara zarar verdiğine şahit oluştuk.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılı PC pazarı için nasıl geçti?

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

Logitech, video konferanslar için özel ürünlerini tanıttı

Hitman 3, Game Pass kütüphanesine eklenecek 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz