Okuma Süresi
1 dakika

Güney Kore’li otomobil şirketi, Ocak ayında gerçekleştirilecek Consumer Electronics Show’da (CES) kendi uçan araba konseptini tanıtacak. Şirketin yapılacak fuarda 2 ayrı konsepti daha tüketici beğenisine sunması bekleniyor. 

Hyundai, her yıl Tüketici Teknolojileri Birliği tarafından Las Vegas’ta düzenlenen Consumer Electronics Show fuarında kendisine ait ilk ‘kişisel hava aracını’ (PAV) tanıtacak. Aracın tanıtımı 6 Ocak’ta yapılacak. Marka bununla birlikte iki farklı fikri daha kullanıcı beğenisine sunacak. Diğer iki konseptten birinin otonom bir kara aracı, diğerinin ise yolcuların iki ulaşım yöntemi arasında aktarma yapabilecekleri bir ‘hub’ (aktarma merkezi) olması bekleniyor.

Las Vegas’taki fuar, genellikle gelecek vaat eden ve marjinal teknoloji ürünlerinin tanıtımının yapılmasıyla biliniyor. 

Tanıtılacak üç konsept, koordinasyon içinde çalışacak 

Şirket, henüz uçan arabaların göründüğü San Francisco siluetli fütürist bir görsel dışında tanıtımını yapacağı araç ile ilgili çok fazla bilgi paylaşmadı. Tanıtımı yapılacak üç konseptin insanları sıkışık şehirler üzerinde taşımak için koordine biçimde çalışacağı marka tarafından sunulan bilgiler arasında. 

Kişisel hava araçları üzerine çalışan 70’in üzerinde şirketin arasında, Hyundai’ın en çok yatırım yapan markalardan biri olduğu düşünülüyor. Marka geçtiğimiz eylül ayında, projenin başına geçmesi için eski bir NASA mühendisini işe aldığı “Urban Air Mobility”yi resmi olarak tanıtmıştı.