incehesap-teknosafari

İncehesap platformu, pandemi döneminde en çok satılan teknolojik ürünler ve yeni alışveriş trendlerini yayınladı. Yeni dönemde web kamerasındaki 9 katlık artış dikkat çekti. Alışverişlerde belirgin bir şekilde uzaktan çalışma etkisi görüldü 

Pandemi ile birlikte gelen kısıtlamalar, hayatın her alanını etkileyerek neredeyse bütün alışkanlıkları değiştirdi. Bununla birlikte dünya genelinde alışveriş alışkanlığı da internet ortamına kaymaya başladı. Uzaktan erişim ve temassız işlemler büyük önem kazandı. İncehesap, pandemi döneminin getirdiği yeni alışkanlıklar ile en çok satılan teknolojik ürünler ve yeni alışveriş trendlerini yayınladı.

Satışlara Uzaktan Çalışma Etkisi 

incehesap en çok satan teknolojik ürünler

Neredeyse tüm dünya evden çalışmaya başlarken, çevrimiçi toplantılar da artış gösterdi. Bununla birlikte web kamera satışları 9 kat arttı. Çalışanlar, özellikle bu dönemde ofisteki çalışma ortamının benzerini sağlamak ve işlerini daha rahat yapmak amacıyla video konferanslar için webcam, dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar soğutucu, yazıcılar ve bilgisayar bileşenleri gibi belirli teknolojik ürünlere talep gösteriyor.

Hem öğrenciler hem de diğer çalışanlar, sık sık konferans toplantılarına katıldı. Bu sebeple notebook satışlarında da %30 artış gözlendi.

Bu dönemde, temassız ödeme de en çok tercih edilen teknolojilerden biri oldu.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, pandemi öncesi dönemde temassız ödemenin toplam ticaretteki payı %16,8 iken, pandemi sonrasında bu oran %46.7’ye çıktı. Dünyaca ünlü bankalar, kart firmaları ve cep telefonu üreticileri, geleceğe dönük ödeme altyapısı yatırımlarını RFID, QR, gibi NFC gibi teknolojiler üzerine inşa ediyor.

incehesap-teknolojik-pandemi-teknosafari

Uzaktan çalışma modelinin 2022’de de devam edeceğini düşündüğünü belirten İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “Talebe bağlı olarak, dizüstü bilgisayar ve hazır sistem bilgisayar gibi ürünlere olan ilgi, önümüzdeki dönemde de artmaya devem edecektir. Okula dönüş başlasa da, birçok konuda uzaktan eğitim de, eğitim sisteminin bir parçası olmaya devam edecek ve buna bağlı olan teknolojilere yönelik talepler de sürecektir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tabii ki pandemi ile satışı artan yalnızca web kamera ve notebook satışları olmadı. Bunların yanında satışı en çok artan ürünlerin başında tabletler de yer alıyor. Yalnızca toplantı ve konferans gibi işler için özel bir cihaza ihtiyacı olan kullanıcılar, çözümü daha uygun fiyatlı tabletlerde buldu.

İlginizi Çekebilir:

Kötü Amaçlı Yazılımların Yüzde 91,5’i Şifreli Bağlantılarla Yayılıyor!

Alibaba, Kripto Madenciliği Ürünlerini Yasaklıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz