alibaba-kripto-yasak-teknosafari

Çinli e ticaret şirketi Alibaba, kripto madenciliği ürünlerinin satışını yasaklıyor. Platform, 8 Ekim itibari ile tüm ürünleri ve reklamları yasaklayacak.

Alibaba resmi web sitesi üzerinden paylaşılan bilgilere göre şirket, Çin Hükümeti tarafından kripto para kullanımına ilişkin yasa değişiklikleri, tüm Alibaba platformlarını da etkileyecek. Paylaşılanlara göre Alibaba, Çin Hükümeti ile doğru orantılı adımlar atacak.

Alibaba, kripto para madenciliği için donanım (ASIC), lisanslı program, eğitim, kitap ve benzeri tüm ürünlerin satışını yasaklıyor. Şirket, 8 Ekim tarihinden sonra benzeri ürün satan kişilerin mağazalarını kalıcı olarak kapatacak.

Yapılan basın açıklamasına göre şirket, yeni yasağı 8 Ekim tarihinde yürürlüğe sokacak. Tüm Alibaba kullanıcıları, yeni kurallardan etkilenecek. Ayrıca kripto para ürünleri için site içerisinde herhangi bir reklam da yayınlanamayacak. Şirket, ülke içerisindeki politika ve yasalar ile doğru orantılı hareket edeceğini belirtti.

alibaba-kripto-para-teknosafari

Bunların yanında şirket, yanlış ürün bilgileri yayınlayarak kripto para ürünleri satmaya çalışan satıcılara para cezası da uygulayacak.

Bilindiği üzere Çin Hükümeti, kripto para sektörü ile açık bir savaş halinde. Yetkililer, ülke içerisinde kripto para madenciliği, kripto para borsaları gibi her şeyi yasakladı. Ayrıca kripto varlıkların değerlerini gösteren siteler dahi erişime kapatıldı. Dünya genelinde Çin Hükümeti, yoğun bir şekilde eleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir:

Çin Merkez Bankası tüm kripto para işlemlerini yasadışı ilan etti

Kripto Madeni için En İyi Anakart Modelleri

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz