Çinli teknoloji üretici Huawei, geçen haftalarda lansmanını yaptığı yeni amiral gemisi serisi P40 ile 2020 yılının “En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar” ödülünü aldı. Huawei Technical Image Press Association (TIPA) tarafından verilen ödüllerde dört yıl üst üste ödül almayı başarmış oldu.

1991 yılında kurulan TIPA hem basılı hem de çevrimiçi olarak dünyanın dört bir yanındaki fotoğraf ve görüntüleme alanlarından gelen üye yayınları ile oldukça saygın bir endüstri derneği. Dernek, TIPA Dünya Ödülleri her yıl TIPA editörlerinin, tüketicilere en iyi kalite, performans ve değeri sunduğunu düşündüğü yeni ürünlere veriliyor. Şirketin bu sene “En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar” ödülünü Huawei P40 serisi aldı.

TIPA Dünya Ödülleri 2020 Resmi Ürün Atfında, TIPA şöyle yazıyor: “Akıllı telefon fotoğraf yeteneği, yeni nesil Huawei’nin P Serisi ile büyük bir adım daha atıyor. Her üç akıllı telefon da (P40, P40 Pro ve P40 Pro +) geniş 1/1,28 inç sensör ile Kirin 990 5G çip setine sahip olmasının yanı sıra Leica ile birlikte geliştirildi. Modellerin kayda değer özellikleri arasında cilt tonunu ve dokusunu optimize etmeye adanmış yapay zeka ile çalışan beyaz dengesi algoritmaları, büyük ölçüde geliştirilmiş dinamik aralık ve düşük ışık performansı, renk sıcaklığı sensörleri, tüm piksellerde odaklanma yeteneği ve yakınlaştırma ve görüntü kalitesinin optimizasyonu sağlayan XD Fusion Engine yer alıyor.”

TIPA Dünya Ödülleri 2020, Huawei P40 Serisi ’nin genişleyen övgüler listesine eklendi. Huawei P40 Pro yakın zamanda DXOMARK tarafından 128 puan ile de en iyi fotoğraf çeken telefon olarak tanıtılmıştı. Aynı incelemede, amiral gemisi akıllı telefon ayrıca fotoğraf ve selfie performansları için sırasıyla 140 ve 103’te en yüksek puanları almıştı.

Huawei P40 Lite

Huawei’nin en son tanıtmış olduğu telefon serisi Huawei P40 serisinin, en düşük özelliklere sahip olan modeli P40 Lite ’ın Türkiye resmi satış fiyatı belli oldu. Huawei P40 lite, dörtlü kamera yapısı ve işlem gücü ile dikkat çekiyor.

Huawei, internetten yaptığı lansman ile yeni P40 serisini tanıtmıştı. Yeni telefon ailesinin en düşük özelliklere sahip olan modeli Huawei P40 lite’dı. P40 lite, teknik özellikleri ve dörtlü kamera yapısı ile dikkat çeken bir model.

Huawei P40 Lite fiyat

Açıklanan resmi bilgiye göre P40 lite, kısa süre içerisinde online satış mağazalarında satılmaya başlanacak. P40 lite’ın resmi satış fiyatı 3 bin 199 Türk lirası olarak açıklandı. Amerika ve Huawei arasında yaşanan sorunlar yüzünden bu telefon Google servislerini kullanmıyor.

İlgili Haberler:

Huawei, P40 serisini dünya genelinde piyasaya sürebilir

Huawei 2019 yılında 240 milyondan fazla telefon sattı

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz