Apple Kullanıcılarına 25 Dolar Ödeyecek – DigiToll #5 Yayında!

0
897

Dijital dünyadan zilimize takılanları ele aldığımız DigiToll ‘ün beşinci bölümü yayında!

Apple’ın eski iPhone kullanıcılarına ödeyeceği 25 dolarlık tazminat, Kültür Bakanlığı’na ödeyeceğimiz yüzde 1’lik yepyeni cep telefonu vergisi, Whatsapp’ın karanlık modu, teknoloji dünyasında çalışan kadınların küçücük oranı, Tiktok yüzünden hastanelik olan çocuklar ve çok daha fazlası DigiToll ’de…

Cem Avnayım’ın sunduğu, Tekno Safari editörlerinin hazırladığı DigiToll ’ün beşinci bölümünde ayrıca, Twitter Fleet özelliği de yer alıyor. Programda ele alınan bir diğer konu ise Google Asistan’a gelen yeni özellik oldu. Google Asistan, artık web’deki metinleri sesli okuyabilecek ve hatta anlık olarak çevirebilecek.

Programın bir diğer önemli konusu da internet kısıtlaması sonucu hepimizin telefonlarına yüklediği VPN’ler oldu. Peki VPN güvenli mi? VPN ile diğer kişisel bilgilerimiz tehlike altında mı? Siber güvenlik kuruluşu ESET, kullanıcı VPN programına karşı uyardı. Bu ve çok daha fazlası DigiToll’de…

DigiToll ile teknoloji manyaklarına, “ben teknoloji manyağı olmasam da teknoloji severim” diyenlere ve dijital dünyada sörfün alasını yapanlara yeni bir format ile merhaba diyoruz.

Tekno Safari editörlerinin hazırladığı, Cem Avnayım’ın sunduğu ve her Cuma 21.00’da yayınlanan DigiToll ‘de bazen zili çalıp irkilmenizi sağlıyacak, bazen de mizah dolu içeriklerimizle yüzünüzü güldüreceğiz.

Haftalık teknoloji bülteni için tıklayınız.