ios-15-2-guncelleme-notlari-teknosafari

Apple, iOS 15.2 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile birlikte birçok geliştirme ve iyileştirme yapıldı. İşte iOS 15.2 güncelleme notları…

Apple, iPhone akıllı telefon modelleri için geliştirdiği iOS 15.2 sürümünü yayınladı. iOS 15 sürümü, cihazlarda meydana gelen hatalar ve problemler sebebi ile yoğun eleştiri altındaydı. Tüm bu hataların düzeleceğini vadeden iOS 15.2 sürümü yayınladı. Ayrıca güncelleme ile bazı yenilikler de geldi.

iOS 15.2 güncellemesi ile birlikte gelen en dikkat çekici özelliklerden birisi, Ayarlar menüsüne eklenen yeni bir seçenek. Uygulama Gizlilik Raporu isimli bu özellik ile birlikte, üçüncü parti uygulamaların şeffaflığı artırılmış durumda. Kullanıcılar, yeni özellik ile uygulamaların erişebildiği tüm verileri tek çatı altında gösterecek.

ios-15-2-guncelleme-teknosafari

Yen güncelleme ile birlikte gizlilik odaklı yeniliklerin yer aldığı görülüyor. Uygulama Gizlilik Raporu dışında Siri ve Mesajlar için de gizlilik odaklı yeni özellikler geldi.

Artık Mesajlar uygulamasında ebeveynler, çocukları çıplaklık içeren bir mesaj aldığında uyarı alabilecekler. Ayrıca yine bu özellik ile birlikte bu tür durumlarda verilecek güvenlik uyarıları, çocuklar için farklı kaynaklar sunacak.

Yine yeni güncelleme ile eklenen Dijital Miras özelliği ise, kullanıcıların ölümleri durumunda iCloud hesabına erişim izni olacak kişileri belirleyecek.

Tüm bu yeniliklerin yanında Siri’nin yanıt vermeme problemi ve iPhone 13 kullanıcılarının video uygulamalarında karşılaştığı bazı problemler giderildi.

Ayrıca, iOS 15.2 güncellemesinin yanında iPadOS 15.2, macOS Big Sur 11.6.2, macOS Monterey 12.1, watchOS 8.3, tvOS 15.2, HomePod 15.2 güncellemesi de kullanıcılar ile paylaşıldı. Tüm cihazlar için güvenlik ve gizlilik güncellemeleri gelirken, SharePlay desteği iPad ve iPhone cihazların yanında MacBook ve iMac cihazlar için de geldi.

İlginizi Çekebilir:

The Game Awards etkinliğinde birçok oyun duyuruldu

The Game Awards kazananları belli oldu!

Amazon, Alexa servislerinin kapanacağını açıkladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz