Adobe, bugün piyasaya sürdüğü Creative Cloud Express ile basit düzenlemeler için ideal bir seçenek sunuyor. Şirket, yeni ürünü ile Canva platformuna rakip olmak istiyor.

Bilindiği üzere Canva, gerek internet sitesi üzerinden gerekse de mobil uygulamaları üzerinden görsel düzenleme olanağı sunuyor. Bununla birlikte uygulama, basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde kaliteli görselleri basitçe düzenlemeyi sağlıyor. Adobe, Creative Cloud Express ile Canva’ya rakip olarak geliyor.

Tasarım alnında birçok uygulamaya sahip Adobe, çoğu uygulaması ile profesyonel bilgiye ihtiyaç duyuyor. Ancak gündelik ve basit düzenlemeler için kullanıcılar, Adobe programlarını pek tercih edemiyor. Özellikle basit fotoğraf düzenlemeleri için Canva, ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Creative Cloud Express ise tam da bu aşamada devreye giriyor.

adobe-creative-cloud-express-teknosafari

Amerikalı şirket tarafından duyurulan Creative Cloud Express, kullanımı basitleştirilmiş arayüzü ile görsel ve video düzenleme araçlarının temel özelliklerini bir arada sunuyor. Platform, birçok alanda özellikle sosyal medyada görüntü ve video düzenleme programlarına alternatif oluyor. Adobe, basın açıklamasında şu şekilde konuştu:

Adobe bugün, sosyal medya gönderileri ve hikayelerinden davetiyelere, logolarda el ilanları ve afişler gibi pazarlama malzemelerine kadar zengin multimedya içeriği oluşturmayı ve paylaşmayı kolaylaştıran Creative Cloud Express’i piyasaya sürdü. Program, sürükle ve bırak tekniğiyle içerik oluşturmaya olanak tanıyacak. Böylece her kullanıcının yaratıcılığını yalnızca birkaç tıklamayla ifade etmesine olanak tanıyacak. Creative Cloud Express, Adobe’nin Photoshop, Premiere ve Acrobat gibi amiral gemisi uygulamalarının arkasındaki en son teknoloji olan Adobe Sensei’den yararlanıyor.

Creative Cloud Express’in temel özellikleri ise şu şekilde;

  • Fotoğraflardan arka plan özelliklerini kaldırma, videoları kırpma ve birleştirme, videoları GIF’lere dönüştürmek.
  • PDF’leri birkaç tıklamayla dönüştürmek/dışa aktarmak için Adobe Sensei tarafından desteklenen Hızlı Eylemler sekmesi.
  • Binlerce şablonu hızla özelleştirmek için basit sürükle ve bırak işlevleri.
  • 20 bin premium Adobe yazı tipi ve 175 milyon telifsiz lisanslı Adobe Stock görüntüsü.
  • Adobe Stock Marketplace tarafından desteklenen gelişmiş arama ve keşfetme özellikleri.

İlginizi Çekebilir:

The Game Awards etkinliğinde birçok oyun duyuruldu

The Game Awards kazananları belli oldu!

Amazon, Alexa servislerinin kapanacağını açıkladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz