Okuma Süresi
1 dakika

iOS 16’nın yeni bir hatası daha ortaya çıktı. Apple tarafından da doğrulanan bu hata, uygulamaların sürekli olarak panoya erişim izni istemesine neden oluyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14’ü tanıtmasından hemen sonra, yeni işletim sistemi iOS 16‘yı yayınladı. Şirketin son işletim sistemi iOS 16, kullanıcılara çok sayıda yeni özellik sundu. Ancak bu yeni işletim sistemi, yeni özelliklerle birlikte birçok sorunu da beraberinde getirdi.

Öyle ki Apple, henüz kullanıcıya ulaştırmadığı iPhone 14 ailesi için bile iOS 16.0.1 kodlu bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı. Şimdi yeni işletim sistemi, yeni bir hatayla gündeme geldi. İşte detaylar!

iOS 16’nın Pano Yöneticisi Doğru Çalışmıyor!

Apple, iOS 16 ile kullanıcıların gizliliğini sağlamayı amaçlayan yeni bir özelik geliştirdi. Bu özellik, uygulamaların daha önceden kopyalanmış ve panoya yerleştirilmiş olan metinlere ulaşmasını sağlamak için kullanıcı izni istiyordu. Apple’a göre bu özellik sayesinde telefondaki uygulamalar, panoya doğrudan ulaşamayacaktı. Ancak bu özellik olması gerektiği gibi çalışmadı.

Öyle ki tüm uygulamalar, pano erişimi için defalarca kez izin bildirimi göndermeye başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan üst düzey Apple yöneticilerinden Ron Huang, bunun olmaması gereken bir durum, yani bir hata olduğunu söyledi.

Sorunun En Kısa Zamanda Çözülmesi Planlanıyor!

Ron Huang tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıları canından bezdiren bildirimler, kesinlikle beklenen bir şey değil ve düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca Huang’a göre bu hatadan muzdarip olan kullanıcı sayısı küçümsenmeyecek kadar çok. Apple yetkilisine göre şirket bu sorunu düzeltmek için çalışmalara başladı ve sonraki iOS güncellemeleriyle bu sorun tarihe gömülecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz