Logitech MX Keys Klavye

‘Logitech MX Keys’ klavye modeli, Türkçe tuş dizilimi ile satışa sunuldu. Akıcı tuş vuruşları yapabilen klavyenin, tuşlara basıldığında doğru dokunsal tepkiler vererek birinci sınıf bir yazma deneyimi yaşattığı ifade edildi. 

İsviçre merkezli teknoloji devi Logitech, ‘MX Keys isimli klavye modelini Türkçe tuş dizilimi ile satışa sunduğunu duyurdu. Akıcı tuş vuruşları yapabilen klavyenin, tuşlara basıldığında doğru dokunsal tepkiler vererek birinci sınıf bir yazma deneyimi yaşattığı ifade edildi. Şirket ayrıca; oldukça sessiz bir biçimde çalışma imkanı sağlayan modelin, birçok cihazda eş zamanlı bir biçimde çalışabildiğine işaret etti. Aktarılan detaylara göre; ‘Logitech MX Keys’in tuş yapısı her tuşa basışın daha akıcı, doğal ve doğru olmasını sağlıyor. Mat kaplama uygulanmış tuşlar, parmakların şekli ile eşleşiyor ve yuvarlak kenarları, tuşa nereden basılırsa basılsın tatmin edici bir yazma hissi sağlamayı vadediyor. Ayrıca mat kaplama sayesinde, tuşlar arasındaki geçiş yapmak da çok daha kolay hale geliyor. 

Bununla birlikte cihaz, artan tuş hassasiyeti ile sesi ve gürültüyü azaltıyor ve klavyeye basış hissini artırıyor. Kullanıcılar, klavyede tuşlara yaptıkları dokunuşu her hissedebiliyor. Fakat cihaz, bu dokunuşlarda herhangi bir ses duyulmasının önüne geçiyor. Klavyenin içbükey tuş yapısı ile uzun süreli kullanımlarda, parmak uyuşmaları da engelleniyor. 

Logitech MX Keys’, aynı anda 3 farklı cihaza bağlanabiliyor 

Logitech MX Keys

Diğer yandan; aynı anda 3 farklı cihaza bağlanabilen ve cihazlar arasında tek dokunuşla milisaniyelerle geçiş yapabilen Logitech MX KeysLogitech Flow teknolojisini de destekliyor. Masaüstünde farklı bilgisayarları aynı anda kullananlar için tasarlanan ‘Flow’ teknolojisine sahip ‘MX Keys’ ile cihazlar arasında dosya taşımak da oldukça kolay bir hale geliyor. Farklı yazılımlara özel olarak kişiselleştirme özelliği ile üst seviye hız ve performans sunmayı vadeden ürün, kullanıcıların en çok kullandıkları komutları ve tuş kombinasyonlarını da yakına taşımayı hedefliyor. 

‘MX Keys’in akıllı ışıklandırmayla donatılmış arka aydınlatması ise kullanıcının ellerini algılıyor ve ortam aydınlatma durumuna bağlı olarak klavye aydınlatmasını otomatik olarak ayarlıyor. Arka aydınlatmalı tuşlar, masa terk edildiği andan itibaren hızlı bir şekilde sönerek önemli bir güç tasarrufu sağlıyor. Ürün, tam şarj olduğunda 10 güne kadar veya arka plan ışığı kapalıyken 5 aya kadar açık kalabiliyor. ‘USB-C’ şarj kablosu ile oldukça kolay bir şekilde şarj edilebilen klavye, kısa süreli şarjlarda bile bir günlük bir kullanım ömrü sunmayı vadediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Logitech G733’ Kablosuz Oyuncu Kulaklığı, Türkiye’de Tüketici Beğenisine Sunuldu! 

Klavye ve Mouse Sesini Yüzde 90 Azaltın! Logitech MK295 Sessiz Klavye-Mouse İnceleme

Logitech, Mac Kullanıcıları için Basit ve Estetik Aksesuarlar Üretiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz