apple-music-web-arayuzu

MacRumors’un haberine göre, Apple Music uygulamasının web arayüzü kullanıcı beğenisine sunuldu. Bu sayede artık Windows, Linux ve ChromeOS kullanıcıları da Apple Music’in masaüstü uygulamasına erişimi olan Mac kullanıcıları gibi bilgisayar ve internet ağı üzerinden platforma giriş yapabilecek. Apple Music, 19 Nisan tarihinde Türkiye saatiyle gece 03.00’te Lady Gaga tarafından COVID-19 ile ilgili farkındalık yaratmak için düzenlenecek olan bir online konsere de ev sahipliği yapacak.

MacRumors’un haberine göre, Apple Music deneme sürümünden canlı sürüme geçiş yaptı. Uygulamanın internet tarayıcıları üzerinden erişilen masaüstü versiyonunun deneme sürümünün yer aldığı beta.music.apple.com adresi, kısa bir süre önce ziyaretçilerini doğrudan music.apple.com adresine yönlendirmeye başladı. Böylece Apple Music uygulamasının web arayüzü tam anlamıyla kullanıma açılmış oldu. Eskiden Apple Music uygulamasına bilgisayar üzerinden yalnızca Mac ve MacBook kullanıcıları erişim sağlayabiliyordu. Mac bilgisayarlarına Apple Music’in masaüstü uygulamasını indiren kullanıcılar, bilgisayarları üzerinden de platformda müzik dinleyebiliyordu. Fakat diğer bilgisayarlara sahip olan Apple Music aboneleribu işletim sistemlerine uygun bir masaüstü uygulaması üretilmediği ve uygulamanın bir web arayüzü bulunmadığı için bilgisayarlarından platforma giriş yapamıyordu.  

apple-music-web-arayuzu

Uygulamanın web arayüzünün kullanıma sokulmasıyla beraber, artık Apple Music abonesi olan Windows, Linux ve ChromeOS kullanıcıları da platforma bilgisayarları üzerinden erişim sağlayabilecek. Bununla birlikte Apple Music’i internet ağı aracılığıyla ziyaret eden kullanıcılar; müzik dinleyebilecek, kişiselleştirilmiş önerilere göz atabilecek ve radyo dinleyebilecek. Teknoloji devinin, uygulamanın web arayüzünün deneme sürümünü yaklaşık 6 ay önce tanıtmış olduğu biliniyor.  

Yayın devleri, 21.00’de konser yayınına başlayacak 

Apple Music’in web arayüzü, Lady Gaga tarafından 19 Nisan’da (ABD’de saat farkı nedeniyle 18 Nisan’da) düzenlenecek olanOne World: Together at Home” isimli konserden yalnızca birkaç gün önce kullanıcı beğenisine sunuldu. Lady Gaga, konseri güncel olarak koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik bir farkındalık yaratmak amacıyla düzenleyeceğini ifade etmişti. Apple Music de konseri canlı olarak yayınlayacak olan birkaç online platformdan bir tanesiydi.  

Apple, içeriği ve akışı Lady Gaga tarafından derlenecek ve düzenlenecek olan konseri Apple Music üzerinden Türkiye saatiyle gece 03.00’te yayınlayacak. Bununla birlikte Amazon, Facebook, Twitch, Twitter ve YouTube gibi büyük yayın devleri de Türkiye saatiyle bir gün öncesinden olacak şekilde saat 21.00’den itibaren konsere ilişkin canlı yayınlar yapmaya başlayacak. 

“One World: Together at Home” konseri nasıl izlenir?

Lady Gaga‘nın düzenleyeceği “One World: Together at Home” isimli online konser yayınlarını YouTube üzerinden canlı olarak izlemek için tıklayınız.

İlgili haberler:

Apple Music uygulamasına hikayede şarkı paylaşma özelliği geliyor

Spotfiy’ın beğenilen özelliği ‘Replay’ Apple Music’e eklendi

Apple, yeni bir giyilebilir monitör için patent başvurusunda bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz