Ana Sayfa Akıllı Telefon iPhone 14 Serisi Tamamen Çentiksiz Ekran ile Gelebilir

iPhone 14 Serisi Tamamen Çentiksiz Ekran ile Gelebilir

0
912

Geçen günlerde resmi olarak görücüye çıkan iPhone 13 öbür yana dursun, Apple’ın önümüzdeki sene çıkarmayı düşündüğü iPhone 14 serisi hakkında ortaya sızıntılar çıkmaya başladı bile. İddialara göre, bir sonraki iPhone serisi olacak iPhone 14 serisi çentiksiz bir ekran ile gelecek. Ayrıca iPhone 14 serisi, iPhone tarihindeki en büyük tasarımsal değişikliği sunacak. 

Geçen günlerde Türkiye’de de ön satışa çıkan yeni iPhone 13 serisi, büyük bir kesim tarafından bekleneni vermediği gerekçesiyle eleştirilmişti. Tasarımsal olarak bir önceki serinin ekran çentiklerine göre daha küçük bir çentikle gelen iPhone 13 serisinin en büyük özelliği ise video noktasında yaşanmıştı. Ancak daha büyük beklentiler içinde olan fan ve teknoloji kitlesi Apple’ı eleştirmişti. İddialara göre, Apple önümüzdeki sene çıkarmayı planladığı iPhone serisiyle bu eleştirileri giderebilir. 

Henüz iPhone 13 serisini konuşmaya devam ettiğimiz bugünlerde ortaya çıkan bazı sızıntı bilgiler iPhone 14 serisi hakkında pek çok kişiyi heyecanlandırmayı başardı. İddialara göre, iPhone 14 serisi ile iPhone’lar ‘baştan’ yaratılacak. 

iPhone 14 serisi çentiksiz bir ekran ile gelecek

Söylediği pek çok sızıntısı doğru çıkan analist Ming-Chi Kuo, kısa süre önce Apple’ın 2022’de birçok Android telefon gibi ekran çentiğini kaldıracağını belirtmişti. YouTuber Jon Prosser ise, yeni iPhone’un gerçek dünyadaki fotoğraflarına dayanan renderler aldığını da iddia etti. Yeni iPhone modelinin, bant benzeri titanyum dış halka, düz arka kameralar ve daha kalın bir kasa ile süper boyutlu bir iPhone 4’e benzeyeceği tahmin ediliyor.

Diğer söylentilere geldiğimizde, Apple’ın seriden ‘mini’ modelini çıkaracağını ve bunun yerine her zamanki Pro modellerin yanı sıra ‘daha büyük’ bir model olacağı söyleniyor. iPhone 14 ile ekran altı Touch ID’nin de geleceği iddia ediliyor, ancak bunun net olup olmadığı konuşuluyor. 

Ortaya çıkan sızıntıların doğru olma ihtimali elbette var. Ancak yeni iPhone serisinin tanıtımına bir yıl gibi bir sürenin olduğunu düşündüğümüzde pek çok şeyin değişme olanağı da var. İlerleyen süreçlerde gelişmeler yaşandıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

iPhone 13 Serisi Ön Sipariş MediaMarkt’ta Başladı

iPhone 13 Serisi Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Paylaşıldı

iPhone 13 Pro Max ve Güncel Teknoloji Gündemi – TechTalk #27:

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz