TikTok, içerik üreticiler ve markaları bir araya getirecek yeni bir hizmeti hayata geçiriyor. Türkiye’deki marka ve ajansların içerik üreticileri ile buluşabildiği TikTok Creator Marketplace her iki taraf arasında özgün bir etkileşim kurmaya olanak tanıyor. 

TikTok içeriklerindeki yaratıcılık ve özgünlük, kullanıcılar ve markalar için olumlu bir izlenim yaratıyor. Bağımsız araştırma şirketi Nielsen’in Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de gerçekleştirdiği otantisite çalışmasına göre; katılımcılar TikTok’u daha özgün ve gerçekçi buluyor. Araştırma sonucuna göre katılımcıların yüzde 75’i TikTok’u ‘cesaret’, yüzde 76’sı da ‘özgürlük’ kavramlarıyla ilişkilendiriyor ve TikTok’u düşünce ve duyguların yargılanma korkusu olmadan, açıkça ifade edilebildiği platform olarak nitelendiriyor. Araştırmada yer alan diğer sonuçlara göre; TikTok kullanıcılarının yüzde 59’u uygulamadan hiç sıkılmıyor, yüzde 76’sı kıskançlık duymuyor ve yüzde 67’si de içerikleri gezerken hiç gerginlik hissetmiyor.

Kullanıcı katılımını teşvik eden kampanyalar, TikTok stiliyle oluşturulan, akış sayfasında gösterilen reklamlar ve SparkAds gibi yerel reklamcılık biçimleri; platformu markalar için modern bir pazarlama mecrası haline getiriyor. Bu bağlamda TikTok Creator Marketplace, markaların kendilerine uygun içerik üreticilerini bulmalarına ve bu konuda derin analizler yapmasına olanak sağlayacak.

“TikTok’ta Markalar ve içerik üreticiler destekleniyor”

TikTok Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Pakistan Gelişen Pazarlar ve Küresel İş Çözümleri Başkanı Scott Thwaites konuyla ilgili düşüncelerini “Topluluğumuzu, markaları ve içerik üreticilerini desteklemek; onlara değer katmak için her zaman yeni yollar keşfediyoruz. Markalar kaliteli ve amacına uygun içerik oluşturmaya ilişkin içgörüler almak amacıyla, içerik üreticilerini yakından gözlemlemeye başladı. Biz burada içerik üreticileri ve markalar arasındaki iş birlikleri için daha yaratıcı fırsatlar görüyoruz . TikTok, gerçeği yansıttığı için içerik üreticileri tarafından sevilen eğlenceli bir platform. Biz de onların sadece kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etmek için doğru araçlara sahip olmalarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda pozitif bir deneyim yaşamaya devam etmeleri için çalışıyoruz.” sözleriyle dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:

TikTok, Kullanıcıların Zihinsel Sağlıklarını Korumak için Yeni Özellikler Ekliyor

TikTok, Platformda Kripto Para Reklamlarına Kısıtlama Getirdi!

iPhone 13 Pro Max ve Güncel Teknoloji Gündemi – TechTalk #27:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz