Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 14.5’in yeni geliştirici beta sürümünde kullanıcılara sunulacak yeni emojiler görüldü. iOS 14.5’in geliştirici sürümünde ortaya çıkan ve iPhone kullanıcılarına sunulacak yeni emojiler; kirli sakallı yüzler, etrafı dumanlı surat ve yeni kalp emojileri oldu. Bunun yanı sıra kulaklık ve şırınga emojilerinin de yenilendiği görülüyor. 

ABD merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın iOS 14.5 beta sürümü ortaya çıktı. Geliştiriciler tarafından test edilen iOS 14.5’in beta sürümünde kullanıcılara sunulacak yenilikler de belli oldu. Bu bağlamda iPhone kullanıcılarına sunulması planlanan yeni emojiler de görücüye çıktı. Apple yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarına 217 emoji sunacak. Bunların hepsi elbette ki yeni emojiler değil, çoğu cinsiyet ve ten rengiyle alakalı güncellemeler olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yeni yüz ve yeni kalp emojileri güncellemeyle beraber hizmete sunulacak. 

Yeni yüz emojileri iOS 14.5 ile iPhone kullanıcılarına sunulacak

iPhone kullanıcıları yeni güncellemeyle birlikte Emoji 13.1 sürümüne sahip olacak. Kullanıcılar artık kirli sakallı erkek ve kadın emojileri görebilecek. Elbette ki bunların farklı renk seçenekleri de bulunacak. 

Apple ayrıca kullanıcılarına nefes veren bir surat, spiral gözlere sahip yeni bir surat ve etrafı dumanla dolu yeni bir surat emojisi sunacak. 

Sarılmış kalp ve yanan kalp

iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte iki yeni kalp emojisi daha kullanıcı hizmetine sunuluyor. Bunlardan ilki yanan kalp olarak karşımıza çıkarken; bir diğeri ise sarılmış kalp oluyor.

Yenilenen kulaklık emojisi

Apple, yeni güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcılarına yenilenen kulaklık emojisini de sunacak. Bu bağlamda AirPods Max’e benzeyen yeni emojiye erişim sağlanabilecek. 

Yenilenen şırınga emojisi

Pandeminin getirisi olarak aşı hakkında daha da fazla konuştuğumuz bu dönemde Apple bu durumu da es geçmemiş. Şirket, iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte yeni bir şırınga emojisini kullanıcılarına sunacak. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter’da 2020’de En Çok Kullanılan Emojiler Açıklandı

Apple Maps Kullanıcıları, Artık Trafik Kazası ve Yol Çalışmalarını Bildirebiliyor 

Apple Analisti: “Apple Car ‘ın Direksiyon ile Gelmesini Beklemeyin”

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz