2020 yılının son ayında olduğumuz bugünlerde şirketler yılın “en”lerini açıklamaya devam ediyor. Bu bağlamda popüler sosyal medya ağı Twitter ’da, platformda 2020 yılında en çok konuşulan kişiler, programlar, ve emojiler listelerini duyurdu. 

Küresel anlamda oldukça zorlayan bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanırken, yılın enleri de açıklanmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter, geçen günlerde paylaştığı bir blog yazısında 2020 trendlerini açıklamıştı. Twitter 2020 trendlerinin yanı sıra, platformda en fazla kullanılan emojileri, en çok konuşulan kişileri ve programları da açıkladı. 

Twitter ’da 2020 yılında en fazla kullanılan emojiler

Twitter’ın paylaştığı verilere göre 2020’de platformda en fazla “gülmekten gözlerinden yaş gelmek” emojisi paylaşıldı. Twitter’da 2020 yılında en fazla kullanılan ikinci emoji ise “hüngür hüngür ağlamak” emojisi oldu. Listeye genel olarak bakıldığında oldukça karışık olduğunu dile getirebiliriz, tıpkı 2020 yılı gibi. 

Twitter ’da 2020 yılında en fazla kullanılan yiyecek ve içecek emojileri

Twitter, kullanıcıların en çok kullandığı emojilerin yanı sıra hangi yiyecek ve içecek emojilerinin en fazla kullanıldığı bilgilerini de paylaştı. Twitter kullanıcılarının tatlı sevdası bu listeyle belli olmuş oldu. 

Twitter’da 2020 yılında en fazla konuşulan kişiler

Küresel anlamda pek çok zorlu olayın yaşandığı bu yıl, Twitter’da en fazla konuşulan kişiler ise geçen aylarda yapılan seçimle ABD Başkanı olan Joe Biden ve geçmiş ABD Başkanı Donald Trump olarak karşımıza çıkıyor. ABD Başkanlarının yanı sıra, ABD’de polis memuru tarafından boğularak öldürülen afro-amerikalı vatandaş George Floyd listenin üçüncü sırasında yer alıyor. 

Twitter ’da 2020 yılında en fazla konuşulan TV programları

2020’de Twitter’da en çok konuşulan TV programlarında ise, geçmiş dönemde Türkiye versiyonunun da bulunduğu Big Brother yarışmasının Brezilya versiyonu yer alıyor. Geçen yıl final sezonuyla yayınlanan Game of Thrones’un ise hala listede yer alması şaşırttı.

İlginizi Çekebilir:

2020’de Google’da En Çok Arananlar Listesi Açıklandı

Twitter’da 2020’de En Çok Konuşulan Takım Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz