Birçok havalimanında yapılan bir uygulama artık İstanbul Havalimanı’nda da olacak. Sleepod ile dinlenmeye ihtiyacı olan yolcular havalimanından çıkmadan güvenli ve temiz bir ortamda dinlenebilecekler. 

Uzak Doğu’da başlayıp dünyaya yavaş yavaş yayınlan uyku kapsüllerinin yeni bir uygulaması İstanbul Havalimanı’nda başladı. İstanbul Havalimanı’nın, dış hatlar terminaline olan Sleepod dinlenme alanı açıldı. bu sayede yolcular bekleme anlarında, güvenli bir şekilde uyumak isterlerse bu kapsül kabinleri kullanabilecek.

Sleepod’un saatlik ücreti ne kadar?

Kapsül dinlenme kabinlerinde kullanılan çarşaflar kişiye özel olarak verilecek bu sayede temizlik ön planda tutulacak. Kapsül dinlenme kabinlerinin saatlik ücreti ise 9 Euro (59 Türk lirası) olacak. Battaniye, yastık ve yastık kılıfının bulunduğu ek paket ise 2 Euro (12 Türk lirası) olarak satılacak.

Sleepodların içinde priz ve USB girişleri bulunuyor bu sayede elektronik eşyalarımızı şarj edebileceğiz. Aynı zamanda uyku kapsüllerinin, yataklarının altında bagajlarımızı güvenli bir şekilde saklamamızı sağlayan özel bölmeler bulunuyor ve rahat bir dinlenme için Sleepod kabinleri, İstanbul Havalimanı’nın en sessiz yerlerine konumlandırılmış.