İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda İstanbul’daki toplu taşıma araçlarında yaşanan “yetersiz bakiye” döneminin bittiğini duyurdu. İstanbulkart ‘a artık QR kod ile bakiye yüklenebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “yetersiz bakiye dönemi”nin bittiğini duyurdu. İmamoğlu’nun paylaştığı tweet’te “İstanbulkart uygulaması sayesinde yükleme yapabilir, QR Kod ile otobüslere binebilirsiniz. Uygulama diğer toplu ulaşım araçlarında da yaygınlaşacak” ifadelerini kullandı. İBB Başkanı İmamoğlu tweet’tinde İBB TV tarafından hazırlanan tanıtım videosunu paylaştı. 

İstanbulkart ‘a QR Kod ile para yüklenebilecek

İBB TV’nin videosunda konuşan BELBİM Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ceyda Ünal, QR kodla bakiye yükleme yeniliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Mobil uygulamada kullanıcılar artık dijital İstanbul kartlarını yaratabiliyorlar. Buraya para yükledikleri zaman fiziksel kartlara ihtiyaç duymadan ulaşımda kullanabiliyorlar. Bütün İstanbul’daki otobüslerde sadece mobil uygulamaları kullanarak QR kodla geçiş yapma imkânına kavuşuyorlar. Otobüslerde tamamını sağladık, diğer toplu taşıma araçlarında bunu sene sonuna kadar bütün İstanbul geneline yaymayı hedefliyoruz.” dedi.

Kredi kartından para yüklenecek

Kullanıcılar telefonlarına indirdikleri İstanbulkart uygulaması sayesinde, oluşturdukları sanal karta para yüklemesi yapabilecek. Vatandaşlar hem kredi kartından hem de banka kartından para yükleme işlemini gerçekleştirebilecek. Elbette ki kullanıcıların uygulamaya para yükleyebilmesi için banka veya kredi kartı bilgilerinin uygulamaya kaydedilmesi gerekiyor. Uygulamaya bunun dışında başka kartlar kullanarak da para yüklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

İBB, İSBAK ve İSTTELKOM İstanbul’un Fiber Altyapısı için Toplandı

İBB, Yeni Bir Elektrikli Kaykay Yönetmeliği Hazırladı 

İBB, 39 İlçe İçin “Olası Deprem Kayıp Tahmini Kitapçıkları” Yayınladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz