Jeff Bezos İmza Kampanyası
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ABD merkezli teknoloji devi Amazon’un ve uzay taşımacılığı şirketi Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ile ilgili uzaya gittiğinde geri dönmemesi için ‘change.org’ üzerinden yeni bir imza kampanyası başlatıldı. 20 Temmuz’da Blue Origin’in ilk insanlı uçuşunda uzaya gidecek olan Bezos için başlatılan kampanya, şimdiden 115 binden fazla imzaya ulaştı. 

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, kısa bir süre önce kendi kurduğu ticari uzay taşımacılığı şirketi Blue Origin’in ilk turistik uzay uçuşunda kardeşi Mark Bezos ile seyahat edeceğini açıklamıştı. Dünyanın en zengin ikinci insanı olan Bezos, konuya ilişkin duyuruyu resmi Instagram hesabı üzerinden yapmıştı. Şirket kurucusu, paylaşımında “5 yaşından bu yana, hayalim uzaya seyahat etmekti. 20 Temmuz’da, kardeşimle bu yolculuğa çıkacağım. En büyük macera, en iyi arkadaşımla” ifadelerine yer vermişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası, Jeff Bezos ile ilgili uzaya gittiğinde geri dönmemesi için ‘change.org’ üzerinden yeni bir imza kampanyası başlatıldı. Blue Origin’in ilk insanlı uçuşunda uzaya gidecek olan Bezos için başlatılan kampanya, şimdiden 115 binden fazla imzaya ulaştı. Kampanyanın, Bezos için herhangi bir hükmü olmasa da yaşanan gelişme, özellikle sosyal medyada birçok esprili paylaşımın yapılmasına neden oldu.  

Blue Origin, 20 Temmuz’da 6 yolcuyu ‘New Shepard’ roketi ile 10 dakikalığına uzaya taşıyacak

Blue Origin New Shepard Roketi

Diğer yandan; Blue Origin, ‘New Shepard’ roketiyle gerçekleştireceği ilk mürettebatlı uçuşundaki 6 koltuktan birinin biletini açık artırmaya çıkarmıştı. Bilet için yapılan en yüksek teklif, 2.8 milyon dolar seviyesindeydi. Blue Origin, açık artırmadan elde edeceği gelirleri ‘STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik)’ odaklı bir vakıf olan ‘Club for the Future’a bağışlayacağına işaret etmişti. Açık artırma, 12 Haziran’da gerçekleştirilen canlı bir müzayede ile sona ermişti.  

Aktarılan detaylara göre; Blue Origin, 20 Temmuz’da 6 yolcuyu ‘New Shepard’ roketi ile Dünya yüzeyinin 100 kilometre yukarısına taşıyacak. Uçuşta yer alacak olan yolcular, yeryüzüne geri dönmeden önce yerçekimsiz ortamı deneyimleyecek ve Dünya’nın eğrisini gözlemleyecek. Yapılan seyahat, 10 ile 12 dakika arasında sürecek. Bu yolculardan ikisi, Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos olacak. Jeff Bezos ayrıca, 5 Temmuz’da Amazon’da yönetim kurulu başkanlığını da bırakacak ve CEO’luk görevinden ayrılacak. Bezos’tan boşalan CEO’luk koltuğunu, Amazon Web Services (AWS) CEO’su Andy Jassy devralacak.   

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Jeff Bezos, Blue Origin’in İlk Turistik Uzay Uçuşunda Kardeşi ile Seyahat Edeceğini Açıkladı! 

Jeff Bezos, ‘Dünyanın En Zengin İnsanları’ Sıralamasında Tekrar Zirveye Oturdu 

Amazon, Jeff Bezos’tan Sonra ‘CEO’ Koltuğuna Oturan Yeni İsmin Andy Jassy Olacağını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz