Huawei Vision X65

Yeni tanıtılan akıllı televizyon Huawei Vision X65, pop-up formuna sahip kamerası ve ekran teknolojileri ile son derece dikkat çekiyor. Vision X65, isminden anlaşıldığı gibi 65 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekran 4K çözünürlüğünde. Ayrıca bu erkan 120 Hz tazeleme oranına sahip.

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, birçok farklı alanda ürettiği teknolojiler ile dikkatleri üzerine toplama biliyor. Son olarak katlanabilir cep telefonu Mate Xs modelinin ülkemizde 30 bin Türk liraya satılması ile ismini andığımız Huawei, yeni akıllı televizyonunu tanıttı. Huawei Vision X65 olarak isimlendirilen yeni akıllı televizyonun son derece dikkat çeken özellikleri bulunuyor. 

Huawei Vision X65 özellikler

Huawei Vision X65 özellikler

Huawei’nin yeni tanıtmış olduğu akıllı televizyonunun en dikkat çeken özelliklerinden biri kamera sistemine sahip olması. Televizyona yerleştirilen kamera 24 MP büyüklüğünde. Pop-up formunda yer alan kamera sistemi ile televizyondan görüntülü konuşmalar yapılabiliyor. Açıldığı zaman 6 cm yüksekliği olan kamera alanı istendiği takdirde devamlı açık kalma özelliğine sahip. Kamera ile yapılan görüşmeler sırasında, kameraya olan uzaklığa göre, Vision X65 sizin görüntünüzü yakınlaştırıyor. Görüşme anında hareket ediliyorsa, kamera sizi takip edebiliyor. Bu akıllı özellik sayesinde, görüntülü konuşmalar çok daha rahat gerçekleştiriliyor. Kamerasının dışında televizyonun üzerinde toplam 14 hoparlör bulunuyor. Bu 14 hoparlörün 2 tanesi 18W gücünde. 6 tanesi 10W gücünde ve geriye kalan 6 hoparlör ise 3W gücünde. Bu kapsamlı ses teknoloji sayesinde Huawei Vision X65, ekstra bir ses sistemine ihtiyaç duymayacak gibi görünüyor.

HarmonyOS ismi verilen bir işletim sistemini kullanan Huawei Vision X65, 4 çekirdekli Honghu 989 işlemcisine sahip. Bu işlemci ile birlikte, 6 GB belleği ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Donanım anlamında da başarılı özelliklere sahip olan televizyon, ekran özellikleri ile de son derece dikkat çekiyor.

Vision X65, 4K çözünürlüğünde 65 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekranın aynı zamanda 120 Hz tazeleme yeteneği var. Yani saniyede bize 120 kare gösterebiliyor, bu sayede son derece akıcı görüntüler elde ediliyor. Gecikme süresi ise 3 ms. Bu gecikme değeri ve tazeleme oranı ile birlikte bu televizyon her iş için kullanılabilir durumda. Yani son derece iyi bir şekilde oyunlar da oynanabilir, filmler de izlenebilir. Ayrıca 1000 nit parlaklık değerine sahip.

Huawei Vision X65 fiyat

Huawei’nin dikkat çeken özelliklere sahip olan bu akıllı televizyonu için açıklanan resmi satış fiyatı 3 bin 500 dolar. Bu televizyonun ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmiyor. 

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

Yerli solunum cihazı için üretim hattı kurulmaya başlandı 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz