Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalKidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Tekno Safari editörleri olarak Kidso uygulamasını incelediğimiz yazımızla karşınızdayız. İşte; ‘Kidso nedir?’ ‘Kidso uygulaması nasıl kullanılır?’ ‘Kidso uygulaması ücretli mi?’ ‘Kidso mobil uygulama özellikleri.’ ‘Kidso avantajları.’

Yaşadığımız teknoloji çağında çocukları dijital ortamdan uzak tutmanın zorluğunu tüm ebeveynler deneyimliyor. Sonuç olarak, onları teknolojiden koparmak yerine uygun içeriklerle buluşturabilecek uygulamalara yönlendirmek bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan genellikle ücretli olan ve üyelik gerektiren böyle uygulamalarda, bir kullanıcı olmadan önce araştırmak ve inceleme yazılarını okumak da önemli hâle geliyor. Bu nedenle; Tekno Safari editörleri olarak ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli yazılarımızla sizleri, çeşitli mobil uygulamalarla buluşturuyoruz. Bu haberimizde ise Kidso uygulamasını tüm detaylarıyla deneyimleyerek avantajları ve dezavantajlarına değindik. İşte; ‘Kidso nedir?’ ‘Kidso uygulaması nasıl kullanılır?’ ‘Kidso uygulaması ücretli mi?’ ‘Kidso mobil uygulama özellikleri.’ ‘Kidso avantajları.’

Kidso Nedir? 

Kidso Uygulaması Ücretli mi?

Kidso; çocukları, çeşitli çizgi filmler ve eğitici zeka oyunlarıyla buluşturan bir uygulamadır. Platform, ebeveynlerin çocukların uygulamada geçirdikleri süreleri takip etmesine olanak tanırken şiddet, kötü dil, yönlendirici reklam ve yorumlardan da uzak kalmalarını sağlıyor. Kısacası uygulama tamamen ebeveyn kontrolünde kullanılıyor. Peki; ‘Kidso  uygulaması nasıl kullanılır?’ ‘Kidso uygulaması ücretli mi?’ ‘Kidso mobil uygulama özellikleri.’ ‘Kidso avantajları.’ 

Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Kidso Uygulaması Ücretli mi?

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Kidso uygulamasına dokunduğunuzda fotoğrafta gördüğünüz gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Böylece kullanıcıların, bir üyelik oluşturmadan önce uygulamanın içerikleri hakkında bilgi sahibi olmasına imkân tanınıyor. Uygulamaya üye olmak için ise sağ altta okla gösterilen ‘ayarlar’ ifadesine geliyorsunuz.  

Kidso Uygulaması Ücretli mi?

Üyelik işlemleri alanından ‘ücretsiz üye ol’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Kidso Uygulaması Ücretli mi?

Uygulama, üyelik işlemini bir yetişkinin gerçekleştirdiğini kontrol etmek amacıyla matematik problemi sunuyor. Bu soruya doğru veya yanlış cevabını verdikten sonra üyelik işlemlerine başlıyorsunuz. Üyelik için ise e-posta adresinizi girebilir ve bir şifre oluşturabilirsiniz. Telefon, Google veya Facebook hesabıyla üyelik oluşturma da diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Kidso Uygulaması Ücretli mi? 

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kidso uygulaması ücretli bir uygulamadır. Uygulamada ücretsiz üyelik başlatsanız dahi içerikleri deneyimlemek için premium pakete taşımanız gerekiyor.  Ücretleri hakkında bilgi almak için, üyelik oluşturduğumuz ayarlar bölümünden ‘üyelik seviyesi’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi 1 aylık, 3 aylık ve 1 yıllık paket seçeneklerine göre ücretli üyeliğinizi başlatabiliyorsunuz. Uygulamayı ücretsiz kullandığınız takdirde bir kısım içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Premium pakette ise sınırsız erişim, içerikleri indirme, internetsiz ve reklamsız kullanım, sesli ve videolu içerikler imkânı sağlanıyor.  

Kidso Mobil Uygulama Özellikleri 

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamada, ‘masallar’ alanına geldiğinizde çocuk şarkıları, yeni eklenenler, uyku müzikleri ve ninniler, Keloğlan masalları, animasyonlu masallar, sevimli hayvan masalları, eğitici masallar, dünya klasikleri, dinozor hikâyeleri gibi pek çok içerikler göreceksiniz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bu içeriklerden herhangi birini dinlemek veya izlemek için üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. İçeriğin üzerine dokunduğunuzda hangi yaş aralığı için uygun olduğunu ve süresini göreceksiniz. Play ifadesine dokunmanızla birlikte içeriği başlatabilirsiniz. Sağ ve sol yönde bulunan oklarla da sonraki masala geçebilir veya önceki masala dönebilirsiniz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘daha fazla’ yazısına dokunduğunuzda ise izleyeceğiniz masalın yazılı halini göreceksiniz. Böylece dilerseniz çocuğunuza masalı izletmek yerine kendiniz de okuyabilirsiniz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ana sayfada ‘oyunlar’ alanına geldiğinizde, hafıza, zeka oyunları, matematik oyunları, eğlenceli oyunlar, yaratıcılık ve beceri oyunları, İngilizce öğreten oyunlar karşınıza çıkacaktır. Yine çocuğunuzun yaşına uygun bir oyun seçebilirsiniz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘Beğendiklerim’ ifadesinde ise beğendiğiniz içerikler yer alacaktır.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘İndirilenler’ ifadesine dokunduğunuzda da indirdiğiniz içerikler listelenecektir. İndirme ve beğenme gibi aktiviteleri premium paket aldığınız takdirde kullanabiliyorsunuz. Bir içeriği indirerek internete gerek olmadan izleyebiliyorsunuz.  

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ayarlar alanını ilk olarak üyelik oluşturmak için kullanmıştık. Bunun dışında indirilenler, uygulama ayarları, üyelik işlemleri ve uygulama hakkında bölümleri de yer alıyor. İndirilenler bölümünde ‘sadece Wifi’ ifadesini aktife alabilirsiniz. Böylece, yalnızca bir Wifi’ye bağlandığınızda indirme yapabilirsiniz ve indirilenleri silebilirsiniz. ‘İnternet hız testi’ aracılığıyla uygulamanın internet hızını ölçebilirsiniz. 

Kidso Nedir? Kidso Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamadan çıkış yapmak için uygulama ayarları bölümünden ‘çıkış yap’ ifadesine dokunuyorsunuz.  

Kidso Avantajları 

Kidso uygulaması, öncelikle yetişkin kilidi özelliği ile güvenilir bir uygulama niteliği taşıyor ve tam anlamıyla çocuklara özgü içeriklerden oluşuyor. 12 çocuk şarkısı, 61’e yakın masal, 2 hikâye, 6 uyku müzikleri ile ninni ve 39 oyundan oluşan uygulamanın ücretleri ise, 34,99, 82,99, 354,99 TL olmak üzere 1 aylık, 3 aylık ve 1 yıllık olarak değişiyor. Uygulamanın kullanıcı yorumlarına bakıldığında genellikle beğenildiğini fakat geliştirilmesi ve eksiklerinin tamamlanması gerektiği yönünde yorumlar mevcut.  

Kidso uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 

Temmuz Ayında En Çok İzlenen Diziler ve Filmler

Spotify, Reklamlı Abonelik Üzerinde Çalışıyor: Spotify Plus

Ekranı, ses deneyimi ve performansıyla iddialı: Samsung Galaxy Tab S7 FE inceleme

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR