spotify-podcast-kesif-platformu-olarak-anilan-podz-u-satin-aldi-7678767.jpg
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın en büyük müzik ve podcast dinleme platformlarından birisi olan Spotify, daha ucuz bir abonelik seçeneği üzerinde çalışıyor. Spotify Plus ismi ile gelecek olan bu ücretli abonelik, reklamları göstermeye devam edecek.

Spotify, ücretsiz sürümünü kullanılmaz derecede sınırlaması ile kötü bir şöhrete sahip. Uygulamaya para ödemeyen kullanıcılar, dinlemek istediği müziği seçemiyor ya da geçemiyor. Üstelik müziğin ortasında bile gelen reklamlar, uygulamayı ücretsiz olarak kullanılamaz hale getiriyor.

Şimdi ise şirket, daha ucuz bir abonelik seçeneği üzerinde çalıştığını açıkladı. Belirtilenlere göre Spotify Plus ismi ile gelecek bu abonelik seçeneği, reklamları göstermeye devam edecek ancak kullanıcılar istediği müziği seçebilecek ya da sınırsız olarak müzik atlayabilecek.

Ücretsiz sürümünde 1 saat maksimum 6 şarkı geçme hakkı sunan Spotify, yeni abonelik seçeneği ile birlikte bu sınırı kaldırmış olacak. Ancak son zamanlarda görmeye alışık olduğumuz gibi, daha uygun abonelik karşılığında reklamlar gösterilmeye devam edecek. Bu reklamların sıklığı ücretsiz sürüm ile aynı olacak.

spotify-plus

Spotify abonelik ücretleri konusunda ise, standart Spotify Premium üyeliği dünya genelinde 9.99 dolar olarak fiyatlandırılmış iken Türkiye’de 17.99 TL olarak satın alınabilir durumda. Spotify Plus aboneliği ise dünya genelinde 0.99 dolar olacak. Bu seçeneğin Türkiye içerisinde nasıl fiyatlandırılacağı konusunda ise herhangi bir paylaşım yapılmadı.

Spotify yetkilileri, belirtilen abonelik seçeneğinin henüz final sürümde olmadığını belirtiyor. Yani ucuz aboneliğin içerisinde farklı özellikler de eklenebilir ya da çıkartılabilir ancak reklamların kalacağı aşikar diyebiliriz. Eğer bu reklamlar, ücretsiz sürümde olduğu gibi müzik ortasında bile gelecekse pek tercih edilebilir bir paket gibi gözükmüyor.

Tüm bunların yanında Spotify Plus fiyatlandırması çok önemli. Zira Spotify Aile paketi 6 kişi tarafından kullanılabilirken, ayda yalnızca 29.99 TL ücrete sahip. Bu da kişi başı 5 TL olarak hesaplanırsa, Spotify Plus aboneliğinin 5 TL fiyatlandırmasından çok daha ucuz olması gerekiyor ki, aile aboneliği yerine bu seçenek de tercih edilebilir bir durumda olsun.

İlginizi Çekebilir:

TikTok ve Spotify Türkiye’deki Kullanıcılar İçin Premium Teklifini Başlattı

Spotify, Podcast Keşif Platformu Olarak Anılan Podz ’u Satın Aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz