zyxel-fidye-guvenlik-teknosafari

Siber güvenlik, hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Siber saldırıların hedefi haline gelen küçük işletmeler, Zyxel çözümleri, fidye yazılımlarına karşı koruma sağlıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm bilgiler, dijital birer rakamdan ibaret olmaya başladı. Durum böyle olunca da siber saldırılar artış gösterdi. Küçük işletmeler ise bu saldırıların en büyük hedefi olarak görülüyor. Siber güvenlik şirketi Zyxel, fidye yazılımı saldırılarına karşı etkili çözümler sunuyor.

Hibrit çalışma ile birlikte özellikle küçük işletmeler, siber güvenlik anlamında birçok açığa maruz kalıyor. Durumun farkında olan saldırganlar ise, özellikle bilinçsiz küçük işletmeleri, fidye yazılımları için hedef haline getiriyor. Birçok küçük işletmenin kapsamlı, kurumsal düzeyde BT çözümüne gücü yetmiyor ve siber güvenliğe yeterince kaynak ayıramıyor.

Güncel bir araştırmaya göre, küçük işletmelerin %70 gibi yüksek bir oranı siber saldırılara maruz kalıyor. Bu saldırıların en yaygın olanı ise fidye yazılımları oluyor. Bir başka araştırmaya göre, kurbanların neredeyse yarısı, ilk 24 saatte bir saldırıya uğradığını dahi fark etmiyor.

Fidye yazılımlara odaklanan başka bir araştırmada ise, saldırıya uğrayan küçük işletmelerin %80 oranının fidye ödemek zorunda kaldığı görülüyor. Araştırmaya göre suçlular, özellikle B2B firmaları hedef alıyor. Küçük işletmelerin bu saldırılara hazırlıksız yakalanmalarının en önemli nedeni, güvenlik teknolojilerinin çok maliyetli olduğuna dair yanlış bir kanıya sahip olmaları.

siber-guvenlik-teknosafari

Zyxel, küçük işletmeler için etkili güvenlik çözümleri sunuyor

Siber saldırılar için ilk savunma, güvenlik duvarı olarak görülüyor. İşletmelerin sahip olduğu değerli veriler, bir güvenlik duvarı tarafından korunmalı.

Zyxel, USG Flex 100 serisi ile, küçük işletmeler için maksimum ağ güvenliği sunuyor. USG Flex 100, güvenlik duvarlarından korumayı otomatik yanıtlar ile genişletiyor ve güçlendiriyor. Yenilikçi güvenlik duvarı çözümü, küçük işletmelerin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için, bulut esnekliği ile 5 kata kadar UTM performansı sunuyor.

Zyxel tarafından son yayınlanan güncelleme ile USG Flex 100 güvenlik duvarı serisi, küçük işletmeler için en kapsamlı bulut ağı çözümü haline geldi. Nebula içerisinde USG Flex güvenlik duvarlarının eklenmesi, ağ yöneticilerinin kötü amaçlı yazılımlardan korunma, Saldırı Tespit ve Önleme (IDP) ve URL tehdt filtreleme gibi politikaların kullanılma imkanı sunuyor.

omer-faruk-erunsal-teknosafari

Güvenlik duvarları, herhangi bir tehdit tespit ederse, otomatik olarak Nebula Kontrol Merkezi ile eşleşiyor ve güvenlik politikası, ağdaki tüm AP’lere iletiliyor. Bu sayede, güvenlik ihlali altında bulunan istemci engelleniyor ya da karantinaya alınıyor.

Zyxel Networks Türkiye Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal, fidye saldırılarından korunma konusunda aşağıdaki beş adımı öneriyor:

  • E-postaları, uç noktaları, web sitelerini ve harici sürücüleri taramak için Sandboxing gibi gelişmiş tehdit koruma teknolojilerini kullanın.
  • Olağan dışı faaliyetleri önceden belirlemek için hesaplarınızı düzenli olarak kontrol edin ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak iş verilerinizi yedekleyin.
  • Tüm bilgisayarlarınızı ve diğer cihazlarınızı tamamen yamalı ve güncel tutun.
  • Yalnızca güvenilir kaynaklardan gelen dosya ve bağlantıları açın.
  • Çalışanlar ve yöneticiler arasında güvenlik konusundaki ayrıcalıkları kaldırın ve çok faktörlü doğrulama gibi sıkı erişim politikaları belirleyin.

İlginizi Çekebilir:

Zoom ve benzeri konferans uygulamalarına Türk rakip: OctaMeet

LG, S95QR Soundbar modelini CES 2022 ile tanıtacak

Türk Devletleri Teşkilatı, uzayda iş birliği kararı aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz