Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni özellikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WhatsApp ’a 24 saat içinde kaybolan mesajlar ve yeni bir arşiv özelliği  geliyor. 

Son zamanlarda gündeme sık sık hem gizlilik ve güvenlik hem de yeni özellikleriyle gelen WhatsApp’ın iki yeni özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından paylaşılan yeni özellikler platformda kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak. Şirket mevcut sürümde kullanıcılara ‘süreli mesajlar’ özelliğiyle gönderilen mesajların 7 gün sonra kaybolmasına olanak tanıyor. Ancak görünüşe göre bu özelliğin kullanımı için sunulan bu süre daha aza indirilebilecek. Bunun yanı sıra şirketin ayrıca arşivlenen mesajlarla alakalı da yeni bir seçenek sunacağı aktarıldı. 

WhatsApp Kaybolan Mesajlar süresini 24 saate indirecek

WABetaInfo’un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar popüler anlık mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalıştığı yenilikleri ortaya çıkardı. Bunlardan ilki halihazırda mevcut sürümde bulunan ‘Süreli Mesajlar’ ya da ‘Kaybolan Mesajlar’ olarak bilinen özellikle ilgili. Şirket mevcut sürümle kullanıcılarına gönderdikleri mesajların 7 gün sonra kaybolmasına imkan tanıyor. Ancak aktarılan detaylara göre şirket bu süreyi daha aza indirecek. WABetaInfo, WhatsApp’ın ayrıca 24 saat sonra kaybolan mesajlar seçeneğini de platforma ekleyeceğini belirtti. Bu sayede şirket daha kısa süre sonra otomatik silinen mesajlar deneyimi sunacak. 

WhatsApp ‘Arşivlenmiş Mesajlar’a yeni özellik ekliyor

Şirketin şu an için test ettiği söylenen bu özelliğin yanı sıra WhatsApp, arşivlenmiş mesajlar ile alakalı yeni bir seçeneği daha ekleyecek. Yine WABetaInfo’nun yaptığı Twitter paylaşımında, şirketin arşivlenmiş bir sohbete gelen mesajların arşivden çıkmasının önüne geçecek bir özellik üzerinde çalıştığı aktarılıyor. Kullanıcılar opsiyonel olarak sunulacak bu özellik sayesinde arşivledikleri bir sohbete mesaj geldiğinde ana sayfada görülüp görülmemesini kendisi seçebilecek. 

Dünya çapında aktif bir milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın bünyesine ekleyeceği bu iki özellik şu an için test aşamasında. Daha fazla seçenek ve daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen özelliklerin kullanıma ne zaman sunulacağı henüz açıklanmadı. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi  

WhatsApp Uygulamasının Android Sürümüne, Video Sesi Kapatma Özelliği Geldi 

ZOOM’a Yeni Rakip: WhatsApp Masaüstüne Görüntülü Görüşme Geldi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz