Futbol Oyunları Ağustos

Oyunfor.com”un verilerine göre; futbol oyunları, Ağustos ayında ilk kez Türkiye’de en çok oynanan ilk 10 oyun arasına giremedi. Kısa bir süre önce yayınlanmalarına rağmen ‘Among Us’ ve ‘Microsoft Flight Simulator’ isimli uçak oyunlarının hızlıca listedeki yerini alması ise dikkat çekti. 

Dijital oyun mağazası “Oyunfor.com”, Ağustos ayının oyun istatistiklerini yayınladı. Raporda; oyunların popülerliğini ortaya koyan satış oranları, oyun-severlerin ilgi gösterdiği platformlar, erkek-kadın oyun alışverişi oranları ve en çok alışveriş yapan iller de yer aldı. Aktarılan detaylara göre; futbol oyunlarıAğustos ayında uzun süre sonra ilk kez Türkiye’de en çok oynanan ilk 10 oyun arasına giremedi. Kısa bir süre önce yayınlanmalarına rağmen ‘Among Us’ ve ‘Microsoft Flight Simulator’ isimli uçak oyunlarının hızlıca listedeki yerini alması ise dikkat çekti.  

Ağustos’ta oyun tutkunlarının en çok ‘PUBG Mobile’, ‘Valorant’ ve ‘League of Legends’ oynadığı ifade edildi. Listede ‘League of Legends’ısırasıyla ‘Among Us’, ‘Lords Mobile’, ‘Metin2’, ‘World of Warcraft’, ‘Microsoft Flight Simulator’, Blade and Soul’ ve ‘Zula’ takip etti. Oyun satışlarının gerçekleştiği illere bakıldığında; İstanbul, İzmir ve Ankara listenin tepesinde yer almayı sürdürürken, Ağustos’ta Antalya ilk kez en çok alışveriş yapılan 5 il arasına girdi. Bursa ise listenin dördüncü sırasında yer aldı.  

Ağustos ayında, oyun satışı oranları ‘eski normal’ seviyesine indi

Ağustos Oyun Satışı

Diğer yandan; Ağustos ayı içerisinde yüzde 58’lik bir oranla, en çok mobil oyun satışı yapıldı. Listede mobil oyunları; yüzde 23’le konsol oyunları, yüzde 19’la ise PC oyunları takip etti. Bununla birlikte; aynı dönem içerisinde kadınlar, yüzde 30 oranında oyun satın alırken erkeklerde bu oranın, yüzde 70 olduğu görüldü.  

Rapor hakkında konuşan Oyunfor Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu, koronavirüs ile yükselen oyun satışlarının düşme eğiliminde olduğunu ve Ağustos’taki verilerle oyunlara gösterilen ilginin normal seviyeye indiğini belirtti. Dumanoğlu, açıklamasında “Türkiye’de oyun satışlarıMarttan sonra yüzde 100’lere varan bir artış gösterdi. Ancak normalleşme sürecinin başlaması ile Haziranda yüzde 15, Temmuzda ise yüzde 20 düşüş görüldü. Ağustos satışlarına baktığımızda; 2019 yılının Ağustos ayına göre yüzde 35 daha yüksek, bir önceki aya göre ise yüzde 12 arttığını görüyoruz. Rakamlar, Ağustosta ‘eski normal’ diyebileceğimiz bir oranı yakaladığımızı gösteriyor” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Araba Mı Alsak, Oyun Konsolu Mu? – Timur Akkurt ve Ekin Kollama ile ‘Pazar Sohbeti’, Tekno Safari YouTube Kanalında Yayında!

‘Cyberpunk 2077’ Oyununun Yeni Tanıtım Fragmanı Yayınlandı! 

‘Xbox Series X’ ve ‘Xbox Series S’ Oyun Konsolları İçin Ön Siparişler Açıldı  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz