The Matrix 4’e, filmin eski kadrosuna dahil olmuş bir isim daha katılacak. Efsane serinin yeni filmine, ikinci ve üçüncü filmlerinde Merovingian karakteriyle tanıdığımız Lambert Wilson da dahil olacak.

Seyirciyle buluştuğu 1999 yılından beri belirli kitleler tarafından büyük bir ilgi ve hayranlıkla anılan The Matrix’in dördüncü filmi için açıklanan oyuncu kadrosuna bildiğimiz eski bir ismin daha katılacağı netleşti. Gün geçtikçe oyuncu kadrosu belli olmaya devam eden serinin son filmi için hem Matrix Reloaded hem de Matrix Revolutions filminde Merovingian karakterini canlandıran Lambert Wilson, maceranın dördüncü filmine de dahil oldu.

The Matrix 4’ün oyuncu kadrosu netleşiyor

Lana Wachowski’nin hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaryosunu yazdığı film için 17 yıllık hasretin bitmesine az kaldı. Keanu Reeves’ın Neo, Carrie Anne-Moss’un Trinity rolüyle döneceği ve hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen film için müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Başlı başına soru yağmuruna tutan seri için Neo’nun dönüşü, aslında onunla olan maceranın The Matrix Revolutions’da nasıl bittiği göz önüne alındığında elbette ki dikkate değer bir merak unsuru oluşturuyor. Söz konusu merak Carrie Anne-Moss’un Trinity olarak dönmesi için de geçerli.

Bu ikilinin geri döndüğünde, birçok kişi Wachowski’nin diğer tanıdık karakterleri yeni hikâyeye nasıl entegre edeceğini merak ediyor. Yine serinin tanıdık yüzlerinden Jada Pinkett Smith’in Niobe olarak döneceği geçen haftalarda duyurulmuştu. Şimdi ise asıl üçlemede yer akan bir karakter daha geri dönecek.

The Matrix 4’te yeniden göreceğimiz Merovingian, Matrix’in içine yeniden girip derinliklerini keşfetmemize olanak sağlayacak gibi duruyor. Karakterin daha önce var olan en eski programlardan biri olduğu söylenmişti. Aslında bir bilgi kaçakçısı olan ve karısı Persephone (Monica Belluci) ile birlikte bir suç sendikası yönetenen Merovingian’ı serinin dördüncü filminde nasıl göreceğimiz büyük merak oluşturuyor. Konuşulanlar arasında Merovingian’ın anahtar bir parça olabileceği de akıllarda soru işareti yaratsa da karakterin Matrix içindeki iyi belgelenmiş kökleri düşünüldüğünde, bazı görevleri gerçekleştirmek için kendisine ihtiyaç duyulabilir.

The Matrix 4 ne zaman çıkacak?

Dördüncü filmiyle 17 yıllık bekleyişi bitirecek olan efsane film Keanu Reeves’ın John Wick 4 filmiyle aynı günde 21 Mayıs 2021’de seyirciyle buluşacak.

Matrix 4’ün kadrosuna yeni bir isim katıldı